سئو 2018

امتیاز کاربران

 سئو 2018 سئو 2018 سئو 2018 سئو 2018 سئو 2018
 

سئو 2018

یک توصیه مناسب برای انجام سئو در سال 2018 این است که ، بر روی مخاطب نهایی تمرکز کرده و محتوای مناسبی

را در فرمت های متنوع قابل دسترس برای دستگاه های مد نظر کاربران ایجاد کنید.

اگر چه که نباید فراموش کرد انجام این کار با دشواری هایی نیز همراه خواهد بود.

هر چه جلوتر برویم برای انجام سئو ، توجه و برنامه ریزی براساس تجربه کاربری ضرورت بیشتری پیدا می کند. با این حال همچنان نظر موتورهای جستجو درباره میزان برآورده شدن خواسته های مخاطب توسط سایت شما بسیار اهمیت دارد.

قطعا ایجاد تعادل میان برآورده کردن خواست مخاطب واقعی و ایجاد اعتماد نزد موتورهای جستجو مزایای بیشماری برای هر سایتی به همراه خواهد داشت. برای رسیدن به این تعادل شما و همکارانتان باید به این موارد توجه داشته باشید:

-تحلیل روانشناسی برای پاسخ به سوال مخاطب: مشتریان شما چه خواسته ای دارند و چرا چنین خواسته ای دارند؟

-تحلیل جامعه شناسانه برای پاسخ به سوال: رفتارهای اجتماعی از کدام تغییرات اجتماعی و موقعیت های فرهنگی سرچشمه میگیرند؟

-تحلیل تکنولوژیک: کاربران سایت از چه دستگاه هایی استفاده می کنند؟ نحوه ارائه اطلاعات براساس نیازهای هر کدام از این دستگاه ها چگونه باید باشد؟

-داستان گویی: چگونه باید داستان متقاعد کننده بنویسیم، که درتعاملات اجتماعی و موضوعات مهم و پر مخاطب فرهنگی حضور داشته باشیم؟

-سئو کارهای حرفه ای: موتورهای جستجو چگونه به مشتریان بالقوه شما پاسخ میدهد؟

در این کتاب به بایدها و نبایدها و عوامل بسیار مهم سئو ، که باید در صدر فعالیت های سئو قرار داشته باشند خواهیم پرداخت. همچنین برای تهیه این کتاب نظر کارشناسان صنایع مختلف را جویا شده ایم، تا دورنمایی درست از مسیری که شما باید برای سئو سایت خود در سال 2018 بپیمایید ایجاد کنیم.

موارد مهم در سال 2018

در سال 2018 بازاریاب ها باید مهارت های سئو خود را مورد بازبینی قرار دهند و برخی مهارت های قدیمی را حذف و برخی از مهارت های جدید را برجسته نمایند. در این بخش به بررسی استراتژی های جدید سئو برای گوشی های هوشمند می پردازیم. این تکنیک های سئو از آن دسته از تکنیک هایی هستند که در سال 2018 نمی توان آنها را از قلم انداخت.

سئو گوشی های هوشمند

در این بخش موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

- تمام توجه و تمرکز ما بر روی اصل، "اولویت طراحی با طراحی برای موبایل First Design Mobile" ، خواهد بود.

- هدایت به سمت Featured Snippets

- طراحی استراتژی های سئو براساس جستجوی صوتی

- استفاده از تمام توان شخصی سازی

- هنر ایجاد بک لینک

- طراحی براساس کادرهای مرتبط با بخش People Also Ask یا همان سوالات سایر کاربران

تمام توجه و تمرکز ما بر روی اصل، "اولویت طراحی، با طراحی برای موبایل Mobile-First Design" ، خواهد بود.

در سال 2017 شرکت BrightEdge ، که در زمینه سئو و پلتفرم های محتوا فعالیت می کند ، گزارش داد که 57% از تمام ترافیک جستجو در گوگل ناشی از موبایل های هوشمند است. این داده به تنهایی نشان می دهد که همین الان تمام مدیران سایت هایی که برای بهبود تجربه کاربری سایت خود از طریق بهینه سازی سایت برای گوشی های هوشمند، اقدامی انجام نداده اند، در خطر می باشند. اگر این جملات شما را هنوز متقاعد نکرده است توجه شما را به سخنان Robert Bellovin متخصص سئو و مدیر بازاریابی در شرکت Gartner جلب می کنیم :

با توجه به این که گوگل اولویت ایندکس کردن صفحات را به سایت های بهینه شده برای موبایل اختصاص داده است. بازاریاب های دیجیتال از این به بعد نه تنها باید به تجربه کاربری (UX) و بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) اهمیت بدهند، بلکه باید به نحوه بکارگیری این تکنیک ها برای بهینه سازی در گوشی های موبایل و بهینه سازی محتوا و لینک های داخلی برای این دستگاه ها نیز توجه کافی را داشته باشند.

چه چیز در اصل "اولویت طراحی، با طراحی برای موبایل Mobile-First Design" دارای اهمیت است؟ مسلما نحوه بهینه سازی سایت برای گوشی های هوشمند و تبلت ها بیشترین اهمیت را دارا می باشد، اما اصل اولویت طراحی ، با طراحی برای موبایل Mobile-First Design تنها به این ختم نمی شود. مدیران سایت باید به این مسائل نیز توجه لازم را داشته باشند:

- تعیین هدف جستجو برای کاربران موبایل

- سرعت بارگذاری سایت در موبایل ها

- سهولت و سادگی در انتقال بین صفحات سایت در موبایل

- راحتی کار با دکمه های Call to Action (دکمه هایی که کاربر را به عملی دعوت می کند، مثلا دعوت به خرید کالا و مانند آن)

شما برای درک رفتار روزانه خریداران سایت خود که از گوشی های هوشمند برای مشاهده سایت شما استفاده می کنند، نیاز نیست یک متخصص روانشناسی رفتار باشید. مردم امروزه برای بیشتر فعالیت های آنلاین خود از موبایل استفاده می کنند. مثلا فعالیت هایی مانند ارسال پیام و ایمیل، تماشای تلویزیون و فیلم، مسیریابی، خرید کردن، کرایه تاکسی از اسنپ و تپسی، گرفتن عکس برای اینستاگرام، گوش دادن به رادیو و موسیقی و بسیاری موارد دیگر توسط گوشی های موبایل انجام میشود.

مسلما یکی از بخش های اصلی سبک زندگی کاربران سایت، کار با گوشی های موبایل است. اگر سایت شما با این بخش از سبک زندگی کاربران همخوانی نداشته باشد، این مسئله یکی از موانع ارتباط میان شما و کاربران سایت خواهد بود.

حتی در صورتی که فعالیت های شما در بخش تجارت های B2B است ، رعایت اصل اولویت طراحی ، با طراحی برای موبایل Mobile-First Design می تواند در بهبود تجارت شما تفاوت چشمگیری ایجاد کند.

طبق گفته شرکت Boston Consulting Group- BCG ، تقریبا 80% خریداران B2B در محل کار خود از گوشی های هوشمند و مانند آن استفاده می کنند. BCG همچنین اعلام کرده است که در 60% گزارش های خریداران B2B ، آنها نقش بهینه سازی سایت در موبایل را بر تصمیم خود برای خرید بسیار حائز اهمیت دانسته اند. همچنین نزدیک 50% از جستجوها در صنایع B2B از طریق موبایل ها صورت می گیرد.

کافیست که بگوییم ، گوشی های هوشمند آمده اند تا بمانند، تجارت شما اگر B2B ، B2C یا هر نوع تجارت دیگری که باشد. گوشی های هوشمند بالاخره به صنعت شما نیز وارد خواهند شد. پس بهتر است که طراحی سایت خود را براساس آن انجام دهید و سایت خود را برای کاربرانی که از طریق گوشی های موبایل به سایت شما مراجعه می کنند ، آماده و بهینه کنید.

راهنمای حرفه ای برای اولویت طراحی ، با طراحی برای موبایل Mobile-First Design تالیا وولف (Talia Wolf) موسس و رئیس بخش بهینه سازی سایت GetUplife ، متخصص در هدفگیری احساسات و طراحی ترغیب کننده برای افزایش نرخ تبدیل ، مراجعه به سایت ، ارتباط با سایت و فروش است. او برای سایت های مشتریان خود در مورد چگونگی بهینه سازی سایت برای موبایل می گوید:

کلید افزایش نرخ بازگشت سرمایه_ ROI (Return On Investment) از طریق مخاطبان موبایلی سایت ، شناختن مقصد مطلوب آنها و طراحی یک مسیر در سایت برای مشتری در جهت پاسخگویی به این نیازها است. ما از موبایل به عنوان جایگزینی برای کامپیوتر استفاده نمی کنیم، بلکه ما از موبایل های خود به روشی کاملا متفاوت برای دستیابی به اهداف و انجام وظایف مختلف بهره می گیریم. از دیدگاه روانشناسی، هنگام استفاده از موبایل ، ما اهداف متفاوت، مقاصد احساسی متفاوت، علایق و نیازهای متفاوتی را در مقایسه با کامپیوتر دنبال می کنیم.

در کامپیوتر من ممکن است تمام صفحه "درباره ما" یک سایت را مطالعه کرده و تمام ویژگی های جدیدی که در سایت ارائه شده را بررسی کنم و یکی از مقالات سایت را هم بخوانم. در موبایل ممکن است که من آدرس و اطلاعات تماس یک سایت را مطالعه کنم و یا به بخش نظرات مراجعه کنم تا مطمئن شوم که سایت قابل اعتماد است. یا حتی ممکن است تنها به بخش گالری تصاویر بروم و عکس محصولات تولید شده را مشاهده کنم.

از خود بپرسید که انتظار کاربران موبایل از سایت شما چیست؟ کاربران موبایل برای یافتن سایت شما از چه کلید واژه هایی استفاده می کنند. آیا کلید واژه های آنها شامل نام برند است و یا برای یک موضوع یا کالای مشخص جستجو می کنند. بطور مثال آیا عبارت "کالای خواب لایکو" جستجو می شود و یا "سرویس خواب دو نفره یا لحاف"؟ همانطور که مشاهده می کنید هنگام جستجو با موبایل در مقایسه با جستجو در کامپیوتر چشم انداز کاملا متفاوتی مد نظر قرار می گیرد که طبق آن تجربه ای متفاوت نیز از گشت و گذار در بخش های مختلف سایت ایجاد خواهد شد.

برای درک چگونگی تفاوت میان تجربه کاربری موبایل و کامپیوتر ، خانم وولف درباره تفاوت رفتار در این دو توضیحاتی داده است که در ادامه به آنها می پردازیم.

تمام فعالیت های طراحی سایت برای موبایل را بر اساس مفروضات خود انجام ندهید. خانم وولف پیشنهاد می کند که برای درک هدف مخاطبان خود با آنها در ارتباط باشیم.

برای صحبت با مخاطبان موبایلی خود زمان صرف کنید و از آنها نظر سنجی کنید. ردیابی مخاطبان موبایل را بصورت جداگانه از کاربران سایت که از کامپیوتر برای دسترسی به سایت استفاده می کنند انجام دهید. به این ترتیب می توانید تفاوت های رفتاری کاربران این دو دستگاه را مشخص نمایید. هرگز کاربران موبایلی را به عنوان کاربرانی که صرفا از دستگاه کوچکتری، سایت را مشاهده می کنند، مورد بررسی قرار ندهید. بلکه برای کاربران موبایلی سایت یک هویت کاملا جداگانه در نظر بگیرید و آنها را مشتریانی بدانید که تجربه کاربری منحصر به فردی از سایت شما خواهند داشت.

در ادامه بخشی از صحبت های اسکات لیتواک _ مدیر بخش جستجوی طبیعی در شرکت Wpromote که بیش از 15 سال در زمینه بازاریابی دیجیتال تجربه دارد و مولف استراتژی های بهینه سازی طبیعی برای تجارت های B2B و B2C می باشد - درباره اهمیت تقویت رتبه گیری سایت برای موبایل در عصر گوشی های هوشمند را ارائه داده ایم :

اصل طراحی، با اولویت طراحی برای موبایل بیش از همیشه اهمیت یافته است. با توجه به پیشی گرفتن ترافیک موبایل از ترافیک کامپیوتر، اطمینان از بهینه سازی سایت برای موبایل یکی از عناصر مهم در موفقیت سایت محسوب میشود. تعداد کاربرانی که داده های وب را از طریق گوشی های خود مشاهده می کنند روز به روز در حال افزایش است. اگر شما مطمئن نشوید که محتوای شما در موبایل نیز رتبه خوبی کسب می کند، در خوش بینانه ترین حالت تنها ترافیک مرتبط با کاربران موبایلی سایت را از دست خواهید داد.

اگر بهینه سازی سایت برای موبایل و ترافیک ناشی از آنها را تنها برای سرگرمی و خریدهای کوچک مفید قلمداد می کنید، باید این طرز فکر خود را مورد بازبینی قرار دهید. لیتواک نشان می دهد که شرکت او چگونه توانسته است با بهینه سازی سایت برای موبایل ترافیک بخش هایی از جامعه را که بصورت سنتی کاربران کامپیوتر قلمداد می شدند را به سمت سایت خود جذب کند.

سال گذشته در سایت یکی از مشتریانمان مشاهده کردیم که میزان ترافیک سایت از طریق موبایل 7% افزایش یافته در حالیکه ترافیک سایت از طریق کامپیوتر 13% و ترافیک سایت از طریق تبلت 9% کاهش داشته است. در حال حاضر 73% از ترافیک و 65% از فعالیت های تجاری سایت ناشی از کاربرانی است که از طریق مویایل به وب سایت این مشتری دسترسی دارند.

با تغییر هر روزه رفتار کاربران، افزایش جستجو از طریق موبایل در صنعت و کسب و کار شما نیز بیش از آنکه انتظارش را داشته باشید، رخ خواهد داد. با نگاهی به جلو می توان برای جلب مخاطبان موبایلی وب سایت خود پیش بینی ها و سرمایه گذاری های لازم را به عمل آورد.

برای رعایت اصل اولویت طراحی، با طراحی برای موبایل Mobile-First Design باید چه چیزهایی را مد نظر داشت؟

طراحی ریسپانسیو و یا استفاده از قالب های ریسپانسیو برای طراحی سایت به تنهایی کافی نیست، اما قطعا نقطه شروع خوبی برای طراحی سایت، برای موبایل است. در ادامه راه باید طراحی سایت کاربر پسند باشد یعنی استفاده از سایت برای کاربر ساده و سهل باشد. کاربران برای استفاده از سایت نباید روی آن زوم کنند و یا صفحه سایت را بکشند. همانطورکه تالیا وولف گفته  است; کاربران موبایلی وب سایت به تجربه کاربری کاملا منحصر به فردی که هماهنگ با پلتفرم موبایل است نیاز دارند. هنگامی که سایت خود را برای کاربران موبایلی طراحی می کنید، مطمئن شوید از اشتباهاتی که در زیر فهرست کرده ایم اجتناب می کنید.