مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

اپلیکیشن چیست؟

اپلیکیشن یا همان نرم افزار است که به آن App هم میگویند.

اپلیکیشن همان برنامه یا نرم افزارهایی است که روزانه همه مردم با آن سر و کار دارند و تمام برنامه هایی که داخل موبایل روزانه از آن استفاده میکنیم.

برای مثال فتوشاپ ، وورد ،فایر فاکس یا بازی های کامپیوتری همگی اپلیکیشن هستند.

امروزه اپلیکیشن ها فقط محدود به موبایل ها و تبلت ها نمیشوند بلکه تمام وسایل برقی مثل یخچال ، ماشین لباسشویی و ظرفشویی هم به نوعی با نرم افزار خاص خود کار می کنند.


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

سئو 2018

یک توصیه مناسب برای انجام سئو در سال 2018 این است که ، بر روی مخاطب نهایی تمرکز کرده و محتوای مناسبی

را در فرمت های متنوع قابل دسترس برای دستگاه های مد نظر کاربران ایجاد کنید.

اگر چه که نباید فراموش کرد انجام این کار با دشواری هایی نیز همراه خواهد بود.

هر چه جلوتر برویم برای انجام سئو ، توجه و برنامه ریزی براساس تجربه کاربری ضرورت بیشتری پیدا می کند. با این حال همچنان نظر موتورهای جستجو درباره میزان برآورده شدن خواسته های مخاطب توسط سایت شما بسیار اهمیت دارد.

قطعا ایجاد تعادل میان برآورده کردن خواست مخاطب واقعی و ایجاد اعتماد نزد موتورهای جستجو مزایای بیشماری برای هر سایتی به همراه خواهد داشت. برای رسیدن به این تعادل شما و همکارانتان باید به این موارد توجه داشته باشید:

-تحلیل روانشناسی برای پاسخ به سوال مخاطب: مشتریان شما چه خواسته ای دارند و چرا چنین خواسته ای دارند؟

-تحلیل جامعه شناسانه برای پاسخ به سوال: رفتارهای اجتماعی از کدام تغییرات اجتماعی و موقعیت های فرهنگی سرچشمه میگیرند؟

-تحلیل تکنولوژیک: کاربران سایت از چه دستگاه هایی استفاده می کنند؟ نحوه ارائه اطلاعات براساس نیازهای هر کدام از این دستگاه ها چگونه باید باشد؟

-داستان گویی: چگونه باید داستان متقاعد کننده بنویسیم، که درتعاملات اجتماعی و موضوعات مهم و پر مخاطب فرهنگی حضور داشته باشیم؟

-سئو کارهای حرفه ای: موتورهای جستجو چگونه به مشتریان بالقوه شما پاسخ میدهد؟

در این کتاب به بایدها و نبایدها و عوامل بسیار مهم سئو ، که باید در صدر فعالیت های سئو قرار داشته باشند خواهیم پرداخت. همچنین برای تهیه این کتاب نظر کارشناسان صنایع مختلف را جویا شده ایم، تا دورنمایی درست از مسیری که شما باید برای سئو سایت خود در سال 2018 بپیمایید ایجاد کنیم.

موارد مهم در سال 2018

در سال 2018 بازاریاب ها باید مهارت های سئو خود را مورد بازبینی قرار دهند و برخی مهارت های قدیمی را حذف و برخی از مهارت های جدید را برجسته نمایند. در این بخش به بررسی استراتژی های جدید سئو برای گوشی های هوشمند می پردازیم. این تکنیک های سئو از آن دسته از تکنیک هایی هستند که در سال 2018 نمی توان آنها را از قلم انداخت.

سئو گوشی های هوشمند

در این بخش موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

- تمام توجه و تمرکز ما بر روی اصل، "اولویت طراحی با طراحی برای موبایل First Design Mobile" ، خواهد بود.

- هدایت به سمت Featured Snippets

- طراحی استراتژی های سئو براساس جستجوی صوتی

- استفاده از تمام توان شخصی سازی

- هنر ایجاد بک لینک

- طراحی براساس کادرهای مرتبط با بخش People Also Ask یا همان سوالات سایر کاربران

تمام توجه و تمرکز ما بر روی اصل، "اولویت طراحی، با طراحی برای موبایل Mobile-First Design" ، خواهد بود.

در سال 2017 شرکت BrightEdge ، که در زمینه سئو و پلتفرم های محتوا فعالیت می کند ، گزارش داد که 57% از تمام ترافیک جستجو در گوگل ناشی از موبایل های هوشمند است. این داده به تنهایی نشان می دهد که همین الان تمام مدیران سایت هایی که برای بهبود تجربه کاربری سایت خود از طریق بهینه سازی سایت برای گوشی های هوشمند، اقدامی انجام نداده اند، در خطر می باشند. اگر این جملات شما را هنوز متقاعد نکرده است توجه شما را به سخنان Robert Bellovin متخصص سئو و مدیر بازاریابی در شرکت Gartner جلب می کنیم :

با توجه به این که گوگل اولویت ایندکس کردن صفحات را به سایت های بهینه شده برای موبایل اختصاص داده است. بازاریاب های دیجیتال از این به بعد نه تنها باید به تجربه کاربری (UX) و بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) اهمیت بدهند، بلکه باید به نحوه بکارگیری این تکنیک ها برای بهینه سازی در گوشی های موبایل و بهینه سازی محتوا و لینک های داخلی برای این دستگاه ها نیز توجه کافی را داشته باشند.

چه چیز در اصل "اولویت طراحی، با طراحی برای موبایل Mobile-First Design" دارای اهمیت است؟ مسلما نحوه بهینه سازی سایت برای گوشی های هوشمند و تبلت ها بیشترین اهمیت را دارا می باشد، اما اصل اولویت طراحی ، با طراحی برای موبایل Mobile-First Design تنها به این ختم نمی شود. مدیران سایت باید به این مسائل نیز توجه لازم را داشته باشند:

- تعیین هدف جستجو برای کاربران موبایل

- سرعت بارگذاری سایت در موبایل ها

- سهولت و سادگی در انتقال بین صفحات سایت در موبایل

- راحتی کار با دکمه های Call to Action (دکمه هایی که کاربر را به عملی دعوت می کند، مثلا دعوت به خرید کالا و مانند آن)

شما برای درک رفتار روزانه خریداران سایت خود که از گوشی های هوشمند برای مشاهده سایت شما استفاده می کنند، نیاز نیست یک متخصص روانشناسی رفتار باشید. مردم امروزه برای بیشتر فعالیت های آنلاین خود از موبایل استفاده می کنند. مثلا فعالیت هایی مانند ارسال پیام و ایمیل، تماشای تلویزیون و فیلم، مسیریابی، خرید کردن، کرایه تاکسی از اسنپ و تپسی، گرفتن عکس برای اینستاگرام، گوش دادن به رادیو و موسیقی و بسیاری موارد دیگر توسط گوشی های موبایل انجام میشود.

مسلما یکی از بخش های اصلی سبک زندگی کاربران سایت، کار با گوشی های موبایل است. اگر سایت شما با این بخش از سبک زندگی کاربران همخوانی نداشته باشد، این مسئله یکی از موانع ارتباط میان شما و کاربران سایت خواهد بود.

حتی در صورتی که فعالیت های شما در بخش تجارت های B2B است ، رعایت اصل اولویت طراحی ، با طراحی برای موبایل Mobile-First Design می تواند در بهبود تجارت شما تفاوت چشمگیری ایجاد کند.

طبق گفته شرکت Boston Consulting Group- BCG ، تقریبا 80% خریداران B2B در محل کار خود از گوشی های هوشمند و مانند آن استفاده می کنند. BCG همچنین اعلام کرده است که در 60% گزارش های خریداران B2B ، آنها نقش بهینه سازی سایت در موبایل را بر تصمیم خود برای خرید بسیار حائز اهمیت دانسته اند. همچنین نزدیک 50% از جستجوها در صنایع B2B از طریق موبایل ها صورت می گیرد.

کافیست که بگوییم ، گوشی های هوشمند آمده اند تا بمانند، تجارت شما اگر B2B ، B2C یا هر نوع تجارت دیگری که باشد. گوشی های هوشمند بالاخره به صنعت شما نیز وارد خواهند شد. پس بهتر است که طراحی سایت خود را براساس آن انجام دهید و سایت خود را برای کاربرانی که از طریق گوشی های موبایل به سایت شما مراجعه می کنند ، آماده و بهینه کنید.

راهنمای حرفه ای برای اولویت طراحی ، با طراحی برای موبایل Mobile-First Design تالیا وولف (Talia Wolf) موسس و رئیس بخش بهینه سازی سایت GetUplife ، متخصص در هدفگیری احساسات و طراحی ترغیب کننده برای افزایش نرخ تبدیل ، مراجعه به سایت ، ارتباط با سایت و فروش است. او برای سایت های مشتریان خود در مورد چگونگی بهینه سازی سایت برای موبایل می گوید:

کلید افزایش نرخ بازگشت سرمایه_ ROI (Return On Investment) از طریق مخاطبان موبایلی سایت ، شناختن مقصد مطلوب آنها و طراحی یک مسیر در سایت برای مشتری در جهت پاسخگویی به این نیازها است. ما از موبایل به عنوان جایگزینی برای کامپیوتر استفاده نمی کنیم، بلکه ما از موبایل های خود به روشی کاملا متفاوت برای دستیابی به اهداف و انجام وظایف مختلف بهره می گیریم. از دیدگاه روانشناسی، هنگام استفاده از موبایل ، ما اهداف متفاوت، مقاصد احساسی متفاوت، علایق و نیازهای متفاوتی را در مقایسه با کامپیوتر دنبال می کنیم.

در کامپیوتر من ممکن است تمام صفحه "درباره ما" یک سایت را مطالعه کرده و تمام ویژگی های جدیدی که در سایت ارائه شده را بررسی کنم و یکی از مقالات سایت را هم بخوانم. در موبایل ممکن است که من آدرس و اطلاعات تماس یک سایت را مطالعه کنم و یا به بخش نظرات مراجعه کنم تا مطمئن شوم که سایت قابل اعتماد است. یا حتی ممکن است تنها به بخش گالری تصاویر بروم و عکس محصولات تولید شده را مشاهده کنم.

از خود بپرسید که انتظار کاربران موبایل از سایت شما چیست؟ کاربران موبایل برای یافتن سایت شما از چه کلید واژه هایی استفاده می کنند. آیا کلید واژه های آنها شامل نام برند است و یا برای یک موضوع یا کالای مشخص جستجو می کنند. بطور مثال آیا عبارت "کالای خواب لایکو" جستجو می شود و یا "سرویس خواب دو نفره یا لحاف"؟ همانطور که مشاهده می کنید هنگام جستجو با موبایل در مقایسه با جستجو در کامپیوتر چشم انداز کاملا متفاوتی مد نظر قرار می گیرد که طبق آن تجربه ای متفاوت نیز از گشت و گذار در بخش های مختلف سایت ایجاد خواهد شد.

برای درک چگونگی تفاوت میان تجربه کاربری موبایل و کامپیوتر ، خانم وولف درباره تفاوت رفتار در این دو توضیحاتی داده است که در ادامه به آنها می پردازیم.

تمام فعالیت های طراحی سایت برای موبایل را بر اساس مفروضات خود انجام ندهید. خانم وولف پیشنهاد می کند که برای درک هدف مخاطبان خود با آنها در ارتباط باشیم.

برای صحبت با مخاطبان موبایلی خود زمان صرف کنید و از آنها نظر سنجی کنید. ردیابی مخاطبان موبایل را بصورت جداگانه از کاربران سایت که از کامپیوتر برای دسترسی به سایت استفاده می کنند انجام دهید. به این ترتیب می توانید تفاوت های رفتاری کاربران این دو دستگاه را مشخص نمایید. هرگز کاربران موبایلی را به عنوان کاربرانی که صرفا از دستگاه کوچکتری، سایت را مشاهده می کنند، مورد بررسی قرار ندهید. بلکه برای کاربران موبایلی سایت یک هویت کاملا جداگانه در نظر بگیرید و آنها را مشتریانی بدانید که تجربه کاربری منحصر به فردی از سایت شما خواهند داشت.

در ادامه بخشی از صحبت های اسکات لیتواک _ مدیر بخش جستجوی طبیعی در شرکت Wpromote که بیش از 15 سال در زمینه بازاریابی دیجیتال تجربه دارد و مولف استراتژی های بهینه سازی طبیعی برای تجارت های B2B و B2C می باشد - درباره اهمیت تقویت رتبه گیری سایت برای موبایل در عصر گوشی های هوشمند را ارائه داده ایم :

اصل طراحی، با اولویت طراحی برای موبایل بیش از همیشه اهمیت یافته است. با توجه به پیشی گرفتن ترافیک موبایل از ترافیک کامپیوتر، اطمینان از بهینه سازی سایت برای موبایل یکی از عناصر مهم در موفقیت سایت محسوب میشود. تعداد کاربرانی که داده های وب را از طریق گوشی های خود مشاهده می کنند روز به روز در حال افزایش است. اگر شما مطمئن نشوید که محتوای شما در موبایل نیز رتبه خوبی کسب می کند، در خوش بینانه ترین حالت تنها ترافیک مرتبط با کاربران موبایلی سایت را از دست خواهید داد.

اگر بهینه سازی سایت برای موبایل و ترافیک ناشی از آنها را تنها برای سرگرمی و خریدهای کوچک مفید قلمداد می کنید، باید این طرز فکر خود را مورد بازبینی قرار دهید. لیتواک نشان می دهد که شرکت او چگونه توانسته است با بهینه سازی سایت برای موبایل ترافیک بخش هایی از جامعه را که بصورت سنتی کاربران کامپیوتر قلمداد می شدند را به سمت سایت خود جذب کند.

سال گذشته در سایت یکی از مشتریانمان مشاهده کردیم که میزان ترافیک سایت از طریق موبایل 7% افزایش یافته در حالیکه ترافیک سایت از طریق کامپیوتر 13% و ترافیک سایت از طریق تبلت 9% کاهش داشته است. در حال حاضر 73% از ترافیک و 65% از فعالیت های تجاری سایت ناشی از کاربرانی است که از طریق مویایل به وب سایت این مشتری دسترسی دارند.

با تغییر هر روزه رفتار کاربران، افزایش جستجو از طریق موبایل در صنعت و کسب و کار شما نیز بیش از آنکه انتظارش را داشته باشید، رخ خواهد داد. با نگاهی به جلو می توان برای جلب مخاطبان موبایلی وب سایت خود پیش بینی ها و سرمایه گذاری های لازم را به عمل آورد.

برای رعایت اصل اولویت طراحی، با طراحی برای موبایل Mobile-First Design باید چه چیزهایی را مد نظر داشت؟

طراحی ریسپانسیو و یا استفاده از قالب های ریسپانسیو برای طراحی سایت به تنهایی کافی نیست، اما قطعا نقطه شروع خوبی برای طراحی سایت، برای موبایل است. در ادامه راه باید طراحی سایت کاربر پسند باشد یعنی استفاده از سایت برای کاربر ساده و سهل باشد. کاربران برای استفاده از سایت نباید روی آن زوم کنند و یا صفحه سایت را بکشند. همانطورکه تالیا وولف گفته  است; کاربران موبایلی وب سایت به تجربه کاربری کاملا منحصر به فردی که هماهنگ با پلتفرم موبایل است نیاز دارند. هنگامی که سایت خود را برای کاربران موبایلی طراحی می کنید، مطمئن شوید از اشتباهاتی که در زیر فهرست کرده ایم اجتناب می کنید. این اشتباهات می توانند به تجربه کاربری سایت صدمه وارد کنند که در نتیجه سئو سایت را به خطر خواهد انداخت:

- استفاده از فونت هایی که خواندن آنها سخت باشد و یا استفاده از فونت با سایز بسیار ریز

- استفاده از عناصری با عرض ثابت که در صفحه های کوچکتر بدرستی به نمایش در نمی آیند

- طراحی سایت به صورتی که بارگذاری سایت زمان زیادی بخواهد

- محتوایی که ارتباط برقرار کردن با آن ، توسط موبایل یا تبلت سخت باشد

- انتقال سخت بین صفحات سایت در نسخه مویابل

- استفاده از پنجره های بازشو بصورتیکه بخش زیادی از محتوای صفحه شما در زیر آنها قرار گیرد

از گوگل آنالیتیکس یا هر پلتفرم آنالیز دیگری که ترجیح می دهید، برای اندازه گیری ترافیک موبایلی سایت خود استفاده کنید. هنگامیکه در نسخه موبایلی سایت خود تغییری ایجاد می کنید، میزان تغییر در ترافیک سایت را همزمان رصد کنید ( مخصوصا ترافیک ناشی از جستجوی طبیعی سایت ) تا مطمئن باشید که تغییرات اعمال شده در سایت با استاندارد های گوگل، برای بهینه سازی سایت برای موبایل هماهنگ است.

با انجام این موارد شما سایت موبایلی مورد نظر خود را بدست خواهید آورد و مخاطبان سایت نیز سایتی را که انتظار دارند را مشاهده خواهند کرد.

مواردی که سایت را برجسته می کند: Featured Snippets

featured snippets گوگل چند سالی است که در صفحه نتایج جستجو حضور دارد. featured snippets تاثیر بسیار زیادی بر بهبود سئو یک سایت دارد.

اریک انج - مدیر و موسس شرکت مشاوره ای Stone Temple در بهار سال 2017 نوشته است که "تقریبا 30% از 1.4 میلیون عبارت جستجو شده در گوگل به صورت featured snippets نمایش داده می شوند." همزمان با گسترش بکارگیری featured snippets توسط گوگل ، برندهایی که به اهمیت این مسئله واقف هستند، محتوای خود را برای استفاده به عنوان یک snippet بهینه می کنند.

این کار برای پیروزی در آنچه که کارشناس بازاریابی سایت Moz دکتر پیتر جی-می یرز به آن رتبه صفر گوگل میگوید، انجام می گیرد.

بدست آوردن رتبه صفر در گوگل برای خیلی از سایت ها یک آرزو است. رتبه صفر رتبه ای است که featured snippets در صفحه نتایج جستجو به خود اختصاص می دهند. در صفحه نتایج جستجو ابتدا تبلیغات گوگلی قرار می گیرند. سپس نوبت به featured snippets و بعد از آن ممکن است که کادر مربوط به People also ask ظاهر شود و در ادامه هم نتایج طبیعی جستجو به نمایش در خواهند آمد.

نحوه نمایش این عناصر به اندازه صفحه نمایش و همچنین تنظیمات گوگل وابسته است. اما می توان مطمئن بود که در نتایج جستجوی طبیعی موبایل ، در صورت وجود featured snippet ها در زیر تمام عناصر نامبرده شده ، به نمایش در خواهند آمد.

در سال 2018 پاسخ سریع به سوال مخاطبان یکی از بهترین روش های دستیابی به رتبه صفر گوگل است . این بدان معناست که محتوای خود را باید برای featured snippets و جستجوی صوتی بهینه کنید. کلمات کلیدی طولانی سوالات مشخصی را پاسخ خواهند داد و بیشتر به صورت صوتی مورد جستجو قرار می گیرند . از هر پنج جستجو یکی از آنها بصورت صوتی انجام می شود و این مقدار رو به افزایش نیز می باشد.

کمی جستجو کنید ، احتمالا خواهید توانست کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود را که بصورت صوتی جستجو میشوند را بیابید. ما برای یکی از مشتریانمان که در زمینه صنایع غذایی اورگانیک کار میکرد یک فرصت عالی برای قرار گرفتن در featured snippet یافتیم. بنابراین مطابق موضوعی که برای featured snippet  مناسب بود، یک سری پست ایجاد کردیم که تمام ویژگی های مدنظر برای قرار گرفتن featured snippet  را در آنها رعایت کردیم. در عرض یک هفته ما موفق شدیم که سایت را در featured snippet قرار دهیم.

توجه خود را به جستجوی صوتی و دستیاران دیجیتال معطوف کنید. دو مقاله از Gartner و comScore اعلام می کنندکه بین 30% تا 50% جستجوها تا سال 2020 بدون جستجو بر روی صفحات دستگاه های مختلف و با استفاده از جستجوگرهای صوتی انجام می شود. ایجاد محتوایی که بیشتر به زبان طبیعی به کار گرفته شده توسط کاربران اینترنت شبیه باشد و همچنین به سوالات مصرف کنندگان پاسخ دهد، هنگامیکه از جستجوی صوتی برای یافتن اطلاعات مد نظر استفاده شود بسیار ضرورت خواهد یافت. به این ترتیب باید ابتدا بر روی مواردی که اهمیت کمتری دارند تمرکز کرد. مثلا "پایتخت اسپانیا کجاست؟" من تجسم می کنم که بزودی کاربران درباره کالا و سرویس های مد نظر خود نیز از عبارات مشابه این عبارت استفاده می کنند: "آیا از این پیراهن سایز 6 رنگ سبز موجود است؟" یا مثلا عبارت "یک لوله کش که شنبه وقت آزاد داشته باشد برای من پیدا کن" را جستجو می کنند.

با همه گیر شدن جستجوی صوتی دو نکته مهم درباره رفتار و هدف کاربران در این جستجوها وجود دارد که با هم بررسی می کنیم:

1. جستجوی صوتی بیشتر شبیه زبان محاوره ای و طبیعی است که بطور روزمره به کار می بریم. به گفتگوهای خود با مشتریان فکر کنید، و نحوه سوال کردن مشتریان در طول مکالمه را بخاطر بیاورید، این مکالمات را به صورت کلمات کلیدی طولانی long-tail keyword ایجاد کنید به این ترتیب احتمال یکسان بودن واژه های بکار رفته جستجوی صوتی با محتوای شما بسیار بالا خواهد رفت.

2. در زمینه دستیاران دیجیتال موبایل ها، بیشتر جستجو کاربران با اهداف محلی انجام می شود. این قضیه در هنگام جستجو از موبایل هم در حالت صوتی و هم در حالت تایپ صادق است. بنابراین همانطور که سایت Search Engine Watch هم اشاره کرده است ثبت سایت خود در Google My Business ، با توجه به احتمال خوانده شدن پروفایل شما در این سایت توسط مخاطبان ، اهمیت بالایی دارد. هنگامیکه تمرکز شما بر روی مخاطبان محلی است، باید توجه زیادی به همکاری با Google My Business و سایر اهداف جستجو محلی داشته باشید.

در جستوی صوتی به چه مواردی باید توجه داشت

در جستجو صوتی برندگان و بازندگان بسیاری وجود خواهند داشت، برد یا باخت در این عرصه به نحوه انجام جستجوی صوتی توسط مخاطبان سایت بستگی دارد. کاربرانی که به دستیاران دیجیتال گوشی های موبایل خود وابسته هستند، بعد از جستجوی صوتی لیستی از نتایج جستجو را مشاهده خواهند کرد. این کاربران چندین گزینه برای کلیک کردن روی آن در اختیار خواهند داشت، از طرف دیگر ابزارهایی مانند Google Home (اسپیکر گوگل که قابلیت دریافت دستورات صوتی را دارد) و Amazon Echo احتمالا تنها یک گزینه برای انتخاب به کاربر ارائه دهند.

توجه داشته باشید که نحوه نمایش این نتایج و سایت هایی که در این روش جستجو به نمایش در می آیند بر روی تجارت های آنلاین تاثیر زیادی می گذارند. در حقیقت این تاثیر هم اکنون در حال رخ دادن است. یک گزارش سالانه از آژانس رسانه های دیجیتال PR and B2B digital media که توسط Walker Sands ارائه شده است، بیان می کند که رفتار مصرف کنندگان و انتظارات خریداران تغییر کرده است. تقریبا از هر پنج مصرف کننده یکی از آنها با کمک ابزارهای پذیرش دستورات صوتی مانند Amazon Echo خرید خود را انجام می دهد. یعنی 19% درصد از کاربران از دستورات صوتی برای خرید خود استفاده می کنند، 33% دیگر از کاربران نیز قصد دارند که سال آینده از این تکنولوژی ها استفاده کنند. با کمک Amazon Echo حدس زدن اینکه بیشتر این خریدها از چه طریق انجام شده است کار دشواری نیست. بله بیشترین خرید با کمک دستورات صوتی از سایت Amazon صورت گرفته است. برای استفاده از این تغییر عمده در رفتار مصرف کنندگان سه راهکار زیر پیش بینی می شود:

 1.بهینه سازی تجربه موبایلی سایت

2.تمرکز بر روی رسیدن به featured snippets و استفاده از زبان طبیعی (شبیه محاوره)، کلمات کلیدی طولانی long-tail keywords در ایجاد محتوا

3.تفکر درباره نحوه تاثیر جستجوی صوتی بر کسب و کار خود و یافتن استراتژی هایی برای افزایش سود خود از این روش جدید جستجو، برای مثال آموختن نحوه بکارگیری الکسا Alexa (سرویس صوتی آمازون) برای افزایش فروش با دستورات صوتی

قدرت شخصی سازی

گوگل در سال 2009 امکان شخصی سازی جستجو را فراهم کرد، تا قبل از آن نتایج جستجو برای یک عبارت خاص برای کلیه افرادی که آن را جستجو کرده بودند یکسان بود. با وجود آنکه از شروع شخصی سازی ها 10 سال میگذرد، آیا باید تصور کرد که کاربران گوگل متوجه این تغییر شده اند و شرکت ها باید استراتژی سئو خود را براساس آن انجام دهند؟ حقیقت این است که اینطور نیست و تست های دیجیتال نشان می دهد که 43.5% کاربران گوگل متوجه شخصی  سازی در نتایج گوگل نشده اند.

آیا بدان معنی است که کاربران آنچنان از نتایج به نمایش درآمده رضایت داشته اند که حتی متوجه شخصی سازی آنها نشده اند، یا این که صاحبان سایت تجربه شخصی درستی در سایت های خود ارائه نمی دهند که کاربران تفاوتی احساس کنند.

اگر شما هم جزء کاربرانی هستید که متوجه شخصی سازی های گوگل در صفحه نتایج جستجو نشده اید، (البته لازم به توضیح است موتور جستجوی بینگ هم صفحه نتایج جستجو را بصورت شخصی سازی شده به مخاطبان خود نمایش میدهد.) توجه شما را به برخی از عواملی که شخصی سازی نتایج جستجو برای شما را تعیین می کنند جلب می کنیم :

- مکان شما

- دستگاه مورد استفاده شما

- تاریخچه جستجو و مرورگر شما

- تعامل شما با صفحه نتایج جستجو "SERP" ، یعنی لینک هایی که روی آن کلیک کرده اید

برخی متخصصان به دنبال یافتن نحوه تاثیر نظرهای نوشته شده از سوی شما بر شخصی سازی نتایج جستجو هستند، برخی دیگر درباره نحوه استفاده کاربران از شبکه های اجتماعی و احتمال تاثیر آن در نتایج مشاهده شده در صفحه نتایج جستجو، مطالعه و تحقیق کرده اند. متاسفانه بیشتر موتورهای جستجو نحوه کار الگوریتم های خود را مخفی نگه داشته اند، به این ترتیب کارشناسان برای تشخیص شخصی سازی ها و رفتارهای کاربر در رابطه با موارد فوق تنها به ابزارها و دستگاه های مورد استفاده خود می توانند اتکا داشته باشند.

توصیه های حرفه ای در زمینه شخصی سازی

پاتریک دلهانتی (Patrick Delehanty) به عنوان مدیر بازاریابی در شیکاگو آمریکا ، در طول روز کاری خود ، مشغول تعیین استراتژی تولید محتوا و تهیه لینک برای مشتریان شرکت خود می باشد ، همچنین او یکی از اعضای تایید شده در سایت MOZ می باشد. او اندکی از وقت خود را برای صحبت درباره موضوع شخصی سازی و سئو گذاشته است که با هم این صحبت ها را می خوانیم :

سئو در سال 2018 به سمت تبدیل شدن به یک تجربه شخصی حرکت خواهد کرد. اگر شما نگاهی به ابتکارات گوگل برای افزایش شخصی سازی تجارب جستجوی کاربران مانند جستجو براساس مکان ، تاریخچه جستجوهای قبلی کاربر ، فعالیت های کاربر در شبکه های اجتماعی ، و غیره بیاندازید، خواهید دید که تجارب کاربران هنگام جستجو بسیار انعطاف پذیر بوده است و هر کاربر تجربه خاص خود را از جستجوی یک عبارت در گوگل داشته است. برای بازاریاب ها این موضوع بدان معنی است که باید بیش از پیش مخاطبان خود را در نظر داشته باشند، و برای جلب توجه آنها برای مراجعه به وب سایت تلاش بیشتری انجام دهند. برای این کار باید محتوایی تولید کنندکه با واژه جستجو شده توسط مخاطبانشان همخوانی بیشتری داشته باشد.

اما شرکت ها چگونه می توانند فعالیت های خود را برای مواجه با چالش تجربه کاربری شخصی تر توسعه دهند؟ پاسخ این سوال را از زبان آقای دلهانتی می شنویم :

ما باید بر روی هدف قرار دادن کلمات کلیدی طولانی بیشتری تمرکز کنیم، وب سایت های خود را برای گوشی های موبایل بهینه سازی کنیم و همچنین به عوامل مهم در سئو محلی توجه ویژه داشته باشیم ، تا بتوانیم هنگام جستجوی کاربرانی که در محدوده جغرافیایی محل شرکت ما ، به دنبال خدمات و سرویس های ما هستند ، جزء نتایج جستجو باشیم.

بخاطر داشته باشید که در هر کمپین بازاریابی که برای افزایش نرخ تبدیل سایت خود تلاش می کنید، همزمان با آن برای ارائه خدمات حرفه ای به کاربرانی که از این کمپین ها به سایت شما مراجعه می کنند نیز باید تلاش نمایید. این بدان معناست که برای مثال به کاربران کالایی را که در مراجعه قبلی به سایت مشخصات آن را مشاهده کرده ولی آن را خریداری نکرده اند نمایش دهید، یا این که محتوایی را به کاربران نشان دهید که شانس بازدید از سایت شما و یا حتی خرید از سایت شما را افزایش می دهد. انجام این کارها باعث می شود که یک حس آرامش و اطمینان در کاربران ایجاد شود و این موضوع باعث می شود که این کاربران حتی بدون جستجو نیز با سایت شما در ارتباط بمانند. نمایش سایت در صفحه نتایج طبیعی جستجو ، پاداش ارزنده تمرکز بر روی شخصی سازی تجربه استفاده از خدمات برند شما خواهد بود.

آقای دلهانتی نشان می دهد که مسیر رسیدن به افزایش نرخ بازگشت سرمایه ( ROI ) با مسیر بازاریاب ها برای ایجاد محتوایی که همخوانی کاملی با هدف کاربران از جستجو دارند ، یکسان است .

شرکت هایی که این ذهنیت را دنبال می کنند 28% بیشتر از سایر شرکت ها نفع می برند و در ضمن آنها 12% بازار بزرگتری نسبت به رقبا خواهند داشت . چرا ؟ زیرا که این شرکت ها هدف کاربران خود را یافته اند و مسیر حرکت کاربران برای خرید کالا را می دانند. این امر باعث خواهد شد که استراتژی تولید محتوای آنها مستقیما آنها را به هدف دلخواه برساند. این شرکت ها محتوای با کیفیتی را در راستای برآورده شدن اهداف خود و همچنین برآورده شدن اهداف مخاطبان ایجاد می کنند ، این موضوع علاوه بر کمک به بهبود وضعیت سایت آنها در جستجوی طبیعی گوگل ، به ایجاد اعتماد کاربران به برند نیز می انجامد ، زیرا که آنها محتوایی را که کاربران خواهان آن هستند را تولید کرده اند.

در هنگام شخصی سازی به چه مواردی باید توجه داشت :

به خاطر داشته باشید که شخصی سازی به معنی آن است که کاری کنید تا کاربرانی که از صفحه نتایج جستجو وارد سایت شما می شوند تجربه کاربری خوبی داشته باشند. شخصی سازی هایی که در آن با کمک شعبده بازی های بازاریابی هنگام ورود کاربران به سایت آنها با ذکر نام خوشامد می گوییم کافی نیستند. با توجه به این که در صورت عدم کنترل رفتار مخاطبان، فعالیت های صاحبان سایت ، متخصصین سئو و تولید کنندگان محتوا نیز به خطر می افتد، در این بخش به معرفی المان هایی می پردازیم که با کمک آنها شما می توانید بر روی رفتار مخاطبان خود تاثیر بگذارید:

1. توسعه برند خود و ارتقاء میزان وفاداری مخاطبان.

هنگامی که مشتریان و مشتریان بالقوه برای نام برند شما جستجو می کنند، الگوریتم های شخصی سازی تعداد دفعاتی که سایت شما در نتایج جستجو کلیک می شود را می شمارند، و این موضوع حتی در صورتی که سایت شما در رتبه اول نباشد هم صادق است. اگر کاربران هنگام جستجوی برند شما سایت شما را دنبال کنند شانس اینکه سایت شما به صفحه اول و رتبه اول برسد بسیار بالا خواهد رفت. به این ترتیب هنگامی که کاربران در دفعات بعد نام برند شما را جستجو کنند شما رتبه بهتری از دفعات قبل خواهید داشت.

2. ایجاد محتوا برای کاربرانی که بدنبال خدمات محلی هستند.

برای جذب ترافیک و مخاطب محلی ، مطمئن شوید که مکان شرکت خود را در سایت مشخص کرده اید . در ضمن بکار گیری structured data ها را فراموش نکنید ، زیرا که به صورت بالقوه باعث افزایش شانس کلیک شدن سایت شما در نتایج جستجو می شوند ، که خود باعث ارتقاء رتبه شما در صفحه نتایج جستجو خواهد شد.

3. ارائه تجربه کاربری شخصی سازی شده ای که میزان تعامل کاربران با سایت را افزایش دهد.

تجربه کاربری سایت شما باید به نحوی باشد که موجب شود در طول زمان تعداد مخاطبان سایت شما افزایش ، نرخ پرش کاربران ( کاربرانی که بدون هیچ گونه تعاملی با سایت به محض ورود به سایت آن را ترک می کنند ) کاهش و نرخ تبدیل سایت بهبود یابد.

هنر تولید بک لینک

کمتر مبحثی از سئو است که به اندازه مبحث لینکسازی ترسناک و اضطراب آور باشد. در گذشته برای سئو یک سایت تنها کاری که لازم بود تولید تعداد زیادی لینک از دامنه های دیگر بود. هر چه تعداد لینک های ساخته شده بیشتر می شد رتبه سایت هم ارتقا بیشتری می یافت. سپس گوگل و سایر موتورهای جستجو ناگهان متوجه شدند که برخی سایت ها با کمک این روش سایت هایی را به رتبه های بالای صفحات جستجو می رسانند که تجربه کاربری مثبتی ایجاد نمی کنند. سایت هایی که تعداد بی شماری لینک در خود داشتند و هیچ توجهی هم به کیفیت سایت هایی که به آنها لینک می دادند نداشتند. این سایت ها با یک سوپرایز دلهره آور مواجه شدند، در سال 2012 گوگل اولین نسخه الگوریتم گوگل پنگوئن را ارائه داد و سایت هایی که با استراتژی های تولید لینک به سرعت به رتبه های بالا رسیده بودند را از صفحه نتایج گوگل حذف کرد ، یا به اصطلاح آنها را با جریمه پنالتی مواجه کرد. سپس در سال 2014 یک موضوع ناراحت کننده دیگر در ارتباط با ایجاد بک لینک آشکار شد، و آن استفاده از وبلاگ های مهمان برای ایجاد بک لینک بود. مت کاتس سرپرست سابق تیم اسپم های تحت وب گوگل ، در وبلاگ خود تولیدکنندگان محتوا هشدار داد که اگر از وبلاگ نویسی مهمان به عنوان روشی برای بدست آوردن بک لینک استفاده می کنید، در سال 2014 باید از این کار اجتناب کنید.


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

96-رقبای خود را فقط در صفحه نتایج جستجوی کلمات کلیدی رصد نکنید، بلکه همواره خود سایتشان را نیز بررسی کنیدو در جریان به روزرسانی ها و مطالب جدید و سایر تغییراتی که می دهند باشید. ممکن است مشاهده کنید که دارند از عبارات جدیدی استفاده می کنند که حاصل از جستجوهای جدیدی است.

97-از فایل robots.txt به درستی استفاده کنید.

98-دامنه ی com. داشته باشید اما برای مخاطبان ایران ir. می تواند بهتر باشد.

99-سئو شغلی است که کارها در آن هیچوقت تمام نمی شود.

100-اصول و فاکتورهای سئو به سرعت در حال تغییرند. برای یادگیری سئو همواره باید اطلاعات خود را به روز کنید.


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

6- لینک های ضعیف و بی اعتبار را غیر فعال کنید.

7- چگالی کلمات کلیدی در متن صفحه در حد و اندازه ی یک متن معمولی قابل خواندن برای عموم باشد ( به طور غیر عادی کلمات کلیدی را تکرار نکنید حدود 7 درصد کل کلمات باشد عالی است )

8- تگ توضیحات صفحه 156 کارکتر و به صورت جملاتی کامل باشد ( جستجوگر این توضیحات را میبیند و به مطالعه ی صفحه شما تر غیب میشود.

9- تگ عنوان <title> باید 6 تا 12 کلمه باشد و بیشتر از 70 کاراکتر نباشد.

10- حتما از کلمات کلیدی در تگ های عنوان و توضیحات استفاده کنید ، اما یک کلمه را در تگ عنوان بیش از دو بار استفاده نکنید.


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

91-مطالب جدید به سایت اضافه کنید و سعی کنید انتشار مطالب جدید شما زمان بندی مرتبی داشته باشد، مثلا به صورت روزانه یا هفتگی. این کار بهتر از این است که در یک روز مطالب زیادی به سایت اضافه کنید و تا هفته ها هیچ مطلب دیگری نزنید.

92-ارتباط مطالب با موضوع اصلی کسب و کار و محصولات خود را حفظ کنید. مثلا در سایت فروش کیف و کفش راجع به شکلات و شیرینی مطلب ننویسید. در عین حال در مورد مطالب کیف و کفش هم خلاقیت به خرج دهید و مطالب شما فقط راجع به کیف و کفش چرم قهوه ای نباشد.

93-مطالب خود را پاراگراف بندی کنید به گونه ای که هر پاراگراف تیتر داشته باشد. همچنین از مطالب لیستی به صورت بالت و شماره ای نیز استفاده کنید.

94-نرخ پرش سایت را تحلیل و بررسی کنید. صفحاتی از سایت را که بیشترین نرخ پرش و خروج از سایت را دارند شناسایی کنید و ببینید دلایل آن چیست.

95-از پاپ آپ استفاده نکنید. پاپ آپ برای همه ی کاربران آزاردهنده است. برای کاربران موبایل بیشتر!


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

1- بر گوگل تمرکز ویژه داشته باشید (گوگل را معیار سئو قرار دهید )

2- صفحه اول نتایج گوگل را هدف قرار دهید و در صفحه اول بر سه رتبه اول تمرکز کنید.

3- هرگز به فکر فریب دادن گوگل نباشید ( سئو را برای کامل شدن سایت خود انجام دهید نه برای گوگل )

4- سایت شما باید حتما ریسپانسیو ( واکنشگرا ) باشد.

5- به هیچ عنوان لینک نخرید ( فقط به صورت طبیعی لینک جذب کنید )


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

86-URL یا همان آدرس اینترنتی صفحات را دست کم نگیرید. یک ساختار مشخص برای URL های خود در نظر بگیرید. این کار هم برای موتورهای جستجو مفید است و هم برای کاربران.

87-استفاده از کلمات کلیدی انگلیسی در URL قطعا خوب است. اما میتوان از کلمات کلیدی به زبان فارسی نیز استفاده کرد که می تواندبرای سئو مفید باشد اما معایب و خطراتی را نیز به همراه دارد. پیشنهاد ما این است که از فارسی استفاده نکنید، مگر این که در سئو متخصص باشید و بتوانید خطرات URL فارسی را مهار کنید. به این منظور توصیه می کنیم فیلم کلاس آموزش سئو آقای رضا شیرازی را تهیه کنید.

88-ترجیحا از زیر دامنه استفاده نکنید. زیر دامنه ها معمولا به عنوان سایتی جداگانه در نظر گرفته خواهند شد. بنابراین مثلا به جای blog.yourdomain.com بهتر است از yourdomain.com/blog استفاده کنید.

89-اگر از کلمات در URL استفاده می کنید، از جمله های بلند و شماره و نشانه گذاری پرهیز کنید. چند کلمه ی کوتاه و گویا کافیست.

90-برای جداسازی کلمات در URL از خط فاصله استفاده کنید. مت کاتس در فیلم آموزش سئو از زبان گوگل در مورد استفاده از خط فاصله یا آندرلاین مفصل توضیح داده است. (ویدیو در کانال یوتیوب، آپارات و تلگرام وب 24 منتشر شده است.)


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکاتی در راه اندازی وب سایت که هر طراح وب سایتی می بایست رعایت کند
در این مقاله به نکاتی با ارزش در طراحی سایت اشاره خواهیم کرد که هر طراح و برنامه نویس وب سایتی بهتر است آن را رعایت کند.
وب سایت خود را با اصول و قوانین این مقاله مطابقت دهید و طراحی کنید؛ ما به شما این اطمینان را می دهیم که تأثیر مثبتی بر روی بازدیدکنندگان و همچنین افزایش بازدید کنندگان سایت شما دارد.

 • سرعت بارگذاری (load) سایت

ممکن است سایت شما از طراحی بسیار زیبایی بهره مند باشد، اما به خاطر سرعت کم بارگذاری آن فقط تعداد کمی از افراد توانایی دیدن و استفاده کردن از سایت را دارند. طراحی سایت شما باید برای وب بهینه سازی شده باشد و لود شدن آن بیشتر از 15 ثانیه طول نکشد. چرا که هرچه مدت زمان بازگراری صفحات وب سایت بیشتر شود، صبر و حوصله کاربران نیز کمتر می شود و امکان بستن صفحه وب سایت شما قبل از بارگزاری بیشتر می شود.

 • مسیریابی شفاف و دور از پیچیدگی

پس از ورود بازدیدکنندگان به وب سایت باید آن ها را به قسمت ها و صفحات مختلف سایت، هدایت کنید. برای این کار، باید نوار مسیریابی واضح و آسانی بچینید. سعی کنید که لینک های مهم را در مکان مناسب قرار دهید. ترجیحا نوار مسیریابی را در بالای سایت قرار دهید. بالای سایت، مکانی است که کاربر به محض ورود به سایت، ابندا آن را می بیند. از منوها در قسمت های راست و چپ سایت استفاده کنید؛ تا حد امکان تمامی صفحات، عناوین و اطلاعات سایت را به این منوها و نوار مسیریابی پیوند دهید. شما هرگز نمی دانید که کدام یک از اطلاعات موجود در سایت شما، توجه کاربران و بازدیدکنندگان را جلب خواهد کرد؛ پس دسترسی پذیری آسانی را برای همه اطلاعات موجود در نظر بگیرید.

 • قابلیت مرورگری

طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که در تمامی مرورگرهای موجود و رایج به خوبی به نمایش درآید. سایت خود را در مرورگرهای متفاوت امتحان کنید. تنها به یک یا دو مرورگر اکتفا نکنید، تا زمانی که از صحت طراحی سایت خود در اکثر مرورگرها مطمئن شوید.

 • انتخاب قلم (Font) خوانا و حرفه ای

امروزه با توجه به افزایش روز افزون صفحات وب، کابران تنها با نگاه کردن به نوع فونت استفاده شده در محتوای سایت، متوجه حرفه ای بودن یا نبودن آن می شوند و آنرا ترک می کنند. از فونت هایی که ممکن است در بسیاری از رایانه ها نباشد، استفاده نکنید. اگر فونت مورد استفاده شده در سایت شما، در رایانه بازدید کننده موجود نباشد و شما به عنوان طراح و برنامه نویس سایت آن فونت را در استایل سایت قرار نداده باشید، رایانه به طور خودکار از فونت پیش فرض استفاده خواهد کرد که بسیار بدتر است. پس سعی کنید در طراحی سایت خود از فونت مناسب و حرفه ای استفاده کنید. فونتی که اکثرا موجود است و به درستی به نمایش در می آید Arial و یا Verdana می باشد.

 • استفاده منطقی از عکس / کی گفته تصاویر زیاد باعث جذابیت بیشتر میشه؟!

ما بر این باوریم که طراحی شکیل و ساده، بهترین و مؤثرترین نوع طراحی سایت در وب می باشد. سایت خود را مرتب نگه دارید. سایت را با عکس ها بیش از حد نیاز شلوغ نکنید و به جای آن از آیکون های جذاب و جالب که توجه کاربر و بازدیدکننده را به قسمت خاصی از سایت جلب می کند، استفاده کنید.
کاربر بیشتر به محتوا اهمیت می دهد، تا گرافیک.

 • وجود فضاهای خالی/ سفید در طراحی سایت

استفاده بیش از حد از تصاویر، فونت های رنگی، عکس های بزرگ و پشت زمینه سبب شلوغ شدن سایت می شود و چشم بازدید کننده را خسته می کند و در نهایت آن را فراری می دهد؛ پس سعی کنید تا سادگی را حفظ کنید. از فضاهای خالی به خوبی استفاده کنید تا هم وب سایت شما در نگاه اول بهم ریخته و بی ارزش جلوه نکند، و هم محتوای شما به خوبی از فضای خالی و گرافیک سایت، جدا و متمایز شود تا بتوان آن را مطالعه کرد.


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

81-اخبار و روندهای سئو و گوگل را رصد کنید تا نسبت به تغییر و تحولات آن به روز باشید. سایت وب 24 و سئو 24 را دنبال کنید.

82-اگر سئوی خود را برونسپاری می کنید، سعی کنید با شرکت مربوطه تعامل سازنده ای داشته باشید. ما سئو کارها هر چه بیشتر از کسب و کار شما بدانیم بهتر می توانیم به شما کمک کنیم. و شما نیز هر چه بیشتر به سئو اهمیت دهید و کسب و کار خود را با سئو و بازاریابی اینترنتی همسو کنید، با نتایج بهتری مواجه خواهید شد.

83-از کلمات مترادفی که در مورد یک موضوع بین مردم رایج است نیز استفاده کنید.

84-سعی کنید کلمات کلیدی در بخش های مختلف صفحه پخش شده باشند. عنوان صفحه، هدر، فوتر، متن اصلی و در نزدیکی تصاویر.

85-به کاربران اجازه دهید مطالب شما را باذکر منبع و لینک شما در سایت خود منتشر کنند. متاسفانه همیشه افرادی هستند که متقلبانه فقط کپی می کنند، اما اگرشما همواره در صفحات خود با متنی این موضوع را گوشزد کنید که اجازه کپی مطالب با ذکر منبع و لینک را به دیگران می دهید و در غیر اینصورت حق پیگرد قانونی را برای خود محفوظ می دارید، احتمال ذکر منبع و لینک افزایش می یابد و این برای سئو شما سودمند است.


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

گاهی  از سوی حرفه ای ها و شرکتها می شنویم ، رتبه بندی الکسا (Alexa)برای یک سایت چقدر می تواند مهم باشد. درحقیقت بازاریابان برای اینکه تصمیم بگیرند دریک سایت تبلیغات کنند یا نه، از الکسا (Alexa) استفاده می کنند.
پایگاه الکسا (Alexa) در کالیفرنیا قراردارد و داده ها و تجزیه و تحلیلی تجاری از وب سایتها را ارائه می دهد.
کار الکسا (Alexa) تجزیه و تحلیل داده های تهیه شده از میلیونها کاربری که روی مرورگر وب خود نوارابزار الکسا (Alexa) را نصب کرده اند یا از پنل مختص به خود استفاده می کنند، می باشد.
دراینجا ما قصد داریم به نمونه ای از همه کاربران اینترنت و رتبه بندی های محاسبه شده مطابق با الگوریتم زیر را مورد بررسی قراردهیم.
رتبه های ترافیک الکسا (Alexa) براساس محاسبه داده های ترافیکی که توسط کاربرانی که به مدت 3 ماه از پنل دادههای جهانی الکسا (Alexa) استفاده می کنند ، ارائه می گردد.
به روز رسانی رتبه های ترافیکی هرروزه انجام می گیرد. و این ارزیابی از محاسبه مجموع تعداد بازدیدکنندگان و تعداد بازدیدهای سایت به دست می آید.
بازدیدکنندگان راتعداد کاربران الکسا (Alexa) که دریک روز از یک سایت بخصوص بازدید می کنند ، مشخص می کنند.
بازدیدهای سایت هم به مجموع تعداد درخواست هایی که از سوی URL کاربران الکسا (Alexa) برای یک سایت خاص دریافت می شود ، تلقی می گردد.
با این وجود ، به فراخوانی چندین باره از سوی یک URL خاص توسط یک کاربر دریک روز ، فقط یکبار مورد محاسبه قرار می گیرد.
بالاترین رتبه الکسا (Alexa) که یک سایت از مجموع تعداد بازدید کنندگان وتعداد بازدیدهای سایت ، می تواند کسب کند رتبه 1 است.بعلاوه ، ما برای هنجارسازی داده هایمان ممکن است تعصباتی را در داده های خود اعمال کنیم.
بنابراین ، رویکرد بالا به نظر مشکل است، اما ارزیابی ترافیک چقدر می تواند دقیق باشد؟ خوب ، بستگی دارد.
اگرتجزیه و تحلیل نمونه ای را که الکسا (Alexa) مورد محاسبه قرار می دهد،به اندازه کافی بزرگ بوده و وب سایت دارای ترافیک بالای بازدید کننده باشد. این روش می بایست کار کند. هرچند ، برای بیشتر وب سایتها در صنایع دامنه خاص وجود ندارد.
عامل مهمی که در صحت رتبه بندی وجود دارد اندازه واقعی مجموع ترافیک ثبت شده برای یک سایت می باشد.
اظهارات الکسا (Alexa) بیان می دارد که محدودیتهایی برای رتبه بندی وب سایتهایی که رتبه آنها بیشتر از 100.000 است ، وجود دارد.
بنابراین، رتبه های بالای 100.000 از نظر آماری معنی دار نبوده و ارزش چندانی ندارند.و این بدان معنی است که ، برای مثال ، تفاوت خاصی بین ترافیک یک سایت با رتبه 1.000.000 و سایت دیگری که رتبه 2.000.000 دارد از لحاظ آماری وجود نداشته ، و این تفاوت قابل توجه  نمی باشد.
سایت هایی که رتبه آنها بیش از 100.000 می باشد ، ممکن است به دلیل کمبود محتوا در رتبه های بالا قرار گرفته باشند. ولی برای چنین سایتهایی که رتبه خوبی ندارند امکان پذیر است که در طی چند روز رتبه خود را صدها و یا هزاران رتبه بهبود بخشند و کاهش دهند. و این امر با تلاشی مستمر و اثربخش در طی چند روز برروی وب سایت و گذاشتن محتوا جالب اتفاق خواهد افتاد . یک تغییر کوچک در سایت می تواند، چنان تعداد بازدیدکنندگان را تغییر دهد که در یک پیشرفت شگرف تأثیر داشته باشد و یا حتی رتبه الکسا (Alexa) را به صورت چشمگیر کاهش دهد.
همانطور که ممکن است برخی از شما بدانید ، شرکت ARGO-E مدیریت شماری از وب سایتهای مدرن ، محیط زیستی و صنعت CEE را به عهده دارد.بنابراین ما تصمیم گرفتیم که یک آزمونی انجام دهیم. 4 وب سایت که تحت مدیریت ARGO-E هستش را انتخاب کردیم ، 3 تا از سایتهای CEE را که هر 3 دارای ترافیک یکسان (A) هستند را تحت نظارت قراردادیم. اما جالب اینست که رتبه الکسا (Alexa) آنها بین 1.700.000 و 12.800.000 می باشد!
و سومین وب سایت CEE با داشتن امتیاز ترافیکی (َ3*A) نیز رتبه ای نزدیک به 1.700.000 دارد!
آمار رتبه بالا مشاهده شده در رتبه بندی برای بیشتر وب سایتهای ARGO-E که بیشتر از رتبه 1.000.000 داشته اند ، در عرض چند ماه کاهش و بهبود یافته است . فکر می کنید شدنی نیست!
در رتبه های بیشتر وب سایتهای ARGO-E ، که رتبه ای بیش از 1.000.000 داشتند- تغییرات بسیاری مشاهده گردید.
درعرض چند ماه و مدت زمان محدودی رتبه های وب سایتهایشان کاهش یافت و در سطح خوبی از رتبه بندی قرار گرفتند.
شاید شما براین باور باشید که وب سایت شما هرماه تعداد صدها ، هزاران و میلیونها بازدید کننده دارد ولی چون رتبه خوبی کسب نکرده اید ، بنابراین محاسبات الکسا (Alexa) برای رتبه بندی نمی تواند درست باشد. ولی رتبه شما تقصیر الکسا (Alexa) نیست - الکسا (Alexa) فقط آمار را نشان می دهد!!
تعداد کاربران الکسا (Alexa) فاکتور دیگری است که می بایست بررسی گردد. شما می توانید در شرکت خودتان این بررسی را داشته باشید که اصلاّ چه تعداد از همکارانتان نوار ابزار الکسا (Alexa) را برروی کامپیوترها خود در اداره و منزل نصب کرده اند. پاسخ این است : به احتمال زیاد ، هیچکدام! 
با درنظر گرفتن اینکه احتمال کمی دارد کارشناسان CEE نوار ابزار الکسا (Alexa) را روی مرورگر وب خود نصب کرده باشند و یا از پنل داده های الکسا (Alexa) استفاده کنند ، پس این قضیه را نمی توان بصورت واضحی مشخص کرد.
مطابق با نظرسنجی شرکت ARGO-E و رتبه های الکسا (Alexa) ، با اطمینان می توانیم اعلام کنیم که تعداد اندکی از کارشناسان CEE از برنامه الکسا (Alexa) استفاده می کنند.
طبق اظهارات بالا سریعا نتیجه می گیریم ، با اینکه وب سایتهای مربوط به CEE بسیار شناخته شده و مشهوری هستند ولی رتبه خوبی در الکسا (Alexa) ندارند، درحالیکه وب سایتهایی در دیگر صنایع مختلف هم هستند، با اینکه ترافیک زیادی ندارند، ولی از رتبه خوبی در الکسا (Alexa) بهره مند هستند. بنابراین، اگرچه ما دوست داریم که نظاره گر اطلاعات آماری باشیم ، ولی این را می دانیم که خبر نداشتن بهتراز خبر بد داشتن است.


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

76-لینک شبکه های اجتماعی را در سایت قرار دهید به گونه ای که راحت و در دسترس باشند.

77-برای مطالب نیز دکمه های انتشار در شبکه های اجتماعی را قرار دهید تا کاربران به راحتی بتوانند مطالب شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

78-بازاریابی در شبکه های اجتماعی جایگزینی برای سئو نیست، بلکه قسمتی از آن و یا مکمل آن است.

79-از rich snippets استفاده کنید. به وسیله آن می توانید نحوه نمایش اطلاعات صفحه و سایت خود را در نتایج جستجو مشخص کنید و به افزایش کلیک سایت در نتایج جستجو کمک کنید.

80-سایت خود را در همه ی مرورگرها و دستگاه ها با رزولوشن های مختلف چک کنید. موبایل فرندلی بودن سایت را با ابزار mobile friendly گوگل تست کنید.


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

 مقالات مربوط به طراحی سایت

گوگل هشدار داد با وب مسترهایی که از نشانه گذاری رویدادی دروغین استفاده می نمایند و موجب گمراه شدن کاربران در هنگام جستجو می گردند ، برخورد جدی خواهد کرد.

بنابر خبر گوگل ، پس از بروز رسانی جدید الگوریتم خود ، پیرامون استفاده از نشانه گذاری رویداد (event markup) ، بازخوردهای بسیاری از سوءاستفاده برخی سایتها از این نشانه گذاری برای اعلام رویدادی دروغین در جهت افزایش بازدیدکنندگان از سایتشان گرفته اند.

نشانه گذاری رویداد (event markup) برای اعلام رویدادی است که در زمان خاص اتفاق می افتد. بطورمثال ، یک برند خبر میدهد که دراین روز چنین پیشنهاد ویژه ای مانند تخفیفات یا ارسال رایگان کالا و... ، برای مشتریان خود در نظر گرفته است.

ولی سایتهایی وجود دارند که از اعلام رویدادی جهت کلیک بیشتر برروی لینک سایتشان بصورت دروغین استفاده می کنند. یعنی آنها با استفاده از شیوه نشانه گذاری رویداد (event markup) ، با وجود اینکه هیچ رویداد واقعی وجود ندارد ، کاربران را درهنگام جستجو ترغیب کرده تا روی لینک سایتشان کلیک کنند و با این ترفند ، تعداد بازدیدکنندگان سایتشان را افزایش می دهند.

به چند مثال از چنین موارد گمراه کننده در زیر توجه نمایید:

12oct - 12oct Free Delivery example.com

  oct - nov  12%Student Discount example.com

طبق گفته های گوگل ، اگر سایتی به چنین عمل فریب دهنده ای انجام دهد ، مشمول * اعمال اقدام دستی یا  manual action گوگل خواهد شد .

* اقدام دستی یا  manual action ، روشی است که توسط گوگل برای مبارزه با تکنیک های اسپم طراحی شده است وبه موجب آن رتبه سایت متخلف در گوگل کم خواهد شد و یا کلاَ سایت مذکور از فهرست نتایج جستجو حذف می شود.

چنانچه اقدام دستی یا  manual action برای سایتی انجام شد . آن سایت می تواند با مراجعه به قسمت  Search Console در پروفایل گوگل خود مراجعه کرده و در آنجا نسب به اصلاح مشکلات اقدام و یا درخواست تجدیدنظر را برای گوگل بفرستد.


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

71-سعی کنید در اخبار حضور داشته باشید تا روی پایگاه های خبری قرار بگیرید و به این ترتیب اسم و لینک شما در اینترنت پخش شود.

72-آدرس وبسایت را در کارت ویزیت قرار دهید و در هنگام برقراری روابط جدید روی آن تاکید کنید.

73-آدرس و شماره تماس خود را به گونه ای در سایت قرار دهید که در صفحه دیده شوند. معمولا هدر یا فوتر جای مناسبی است.

74-کسب و کار و سایت خود را در فهرست های محلی و سراسری که از صنایع و بنگاه های اقتصادی منتشر می شود درج کنید، مخصوصا در دایرکتوری های اینترنتی.

75-از شبکه های اجتماعی برای گسترش مخاطبان و سایت خود استفاده کنید.


امتیاز کاربران

 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

طراحی وب سایت به روش واکنش گرا (Responsive)

این روش برای وب سایت هایی مناسب می باشد که می خواهند در صفحات نمایش با انواع اندازه ها به درستی مشاهده شوند . با گذشت زمان این نوع از طراحی وب سایت ها بیشتر و بیشتر مورد توجه کاربران و طراحان وب سایت قرار گرفته است . اگر صفحه وب را در یک تبلت، گوشی هوشمند یا یک لپ تاب و یک کامپیوتر خانگی مشاهده کنید، در هر کدام از این دستگاه ها، نوع نمایش متفاوتی از صفحه وب را مشاهده خواهید کرد و صفحه برای هر کدام از دستگاه ها شکل خاصی را بخود می گیرد و نسبت به سایز و بهتر بگویم رزولوشن صفحه در هرکدام از دستگاه های ذکر شده،  شکل خاصی بخود می گیرد. برای مثال بعضی از گزینه ها از صفحه حذف می شوند و بعضی دیگر بسته به رزولوشن صفحه کوچک یا بزرگتر می شوند.

سایت های responsive  با توجه به اینکه توسط همه دستگاههای فوق قابل دسترسی می باشد، قطعا در افزایش بازدید سایت موثر می باشد.

طراحی با این روش میتواند جذابیت خاصی برای کاربر فراهم نموده و به نوعی user friendly  بوده و همچنین نشان از حرفه ای بودن سایت شما دارد و در مقابل سایتهای  دیگر رقیبان، یک مزیت و برتری به حساب می آید.

سایتهایی که به این روش طراحی می گردند به دلیل آنکه برای تمامی دستگاهها قابل استفاده میباشد لذا تمامی مطالب در همین یک سایت قرار گرفته و از مطالب و محتوای تکراری جلوگیری بعمل خواهد آمد.

از همین رو و با توجه به مطالب عنوان شده، میتوان به تاثیر طراحی سایتهای ریسپانسیو در بهبود سئو و بهبود رنکینگ سایت پی برد.

گردآورنده:  طراحی سایت آراز سیستم


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

66-بر کلید واژه های تک کلمه ای با رقبای بسیار قوی، تمرکز نکنید. به جای آن به عبارت چند کلمه ای بپردازید که با محصولات و خدمات شما مرتبط است و مردم آنها را هم جستجو می کنند.

67-اگر برند معروفی هستید حتما عنوان را با برند شروع کنید. باعث افزایش نرخ کلیک می شود و اگر در حال برند سازی هستید در انتهای عنوان از برند استفاده کنید.

68-می توانید به سایت ها و وبلاگ های مرتبط و مفید لینک دهید، به این امید که آنها نیز شما را برای کاربرانشان مفید یافته و به شما لینک دهند.

69-در وبلاگ ها و سایت های مرتبط کامنت بگذارید تا هم مدیرانشان و هم مخاطبانشان با شما آشنا شوند و بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

70-با نویسندگان و بلاگرهای مرتبط با حوزه ی کسب و کار خود روابط مفید و متقابلی برقرار کنید.


امتیاز کاربران

 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

تفاوت بین وب سایت و وبلاگ چیست؟

سایت مجموعه‌ای است از صفحات یا فایل های پیوند خورده به یکدیگر که از طریق وب در دسترس قرار می‌گیرد. وبلاگ مجموعه‌ای از پست هاست که بر عکس ترتیب تاریخی آورده می‌شوند، تا جدیدترین پست یا مدخل در بالای صفحه قرار گیرد و مدخل‌های قدیمی‌تر به تدریج پایین تر قرار می‌گیرند.

تفاوت اصلی بین وبلاگ و وب سایت این است که وبلاگ برای وب سایت ها ایجاد می شود و وب سایت ها مکانی هستند که وبلاگ ها در آن نوشته می شوند.وبلاگ مجله ای آنلاین (خصوصی) است که اغلب به روز می شود و برای استفاده ی عمومی در نظر گرفته شده است و برای بحث های معمولی استفاده می شود. در وبلاگ همیشه مباحثی که نشان دهنده ی نظر نویسنده و یا پیشنهاد او میباشد درج میگردد و خواننده  نیز می توانید نظر خود را در بر اساس تنظیمات سایت ارسال کند. اگر چه وبلاگ ها و وب سایت ها دارای ویژگی های مشابهی هستند، اما تفاوت بین آن ها بسیار است.

گردآورنده:  طراحی سایت آراز سیستم


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

61-از منو و نویگیشن پیچیده و عمیق پرهیز کنید. هر صفحه سایت نهایتا سه سطح پایین تر از صفحه اصلی باشد و از صفحه اصلی بتوانید با سه کلیک به هر صفحه ای از سایت برسید.

62-از منوی خرده نانی استفاده کنید (bread crumbs) تا کاربران همیشه بدانند کجای سایت شما هستند.

63-مرتب از سایت بکاپ بگیرید. اگر اطلاعات سایت شما از بین برود، خسارت های زیادی به همه آنچه تاکنون در سئو به دست آورده اید وارد می شود.

64-سئو و امور فنی سایت را به افراد یا شرکت های نامعتبر نسپارید. اگر در سئو اشتباهی صورت گیرد یا اسپم شوید، جبران آن بسیار سخت است.

65-سرعت بارگذاری سایت را افزایش دهید. از تست سرعت گوگل یا سایت GTmetrix  استفاده کنید و توصیه هایشان را جدی بگیرید.


امتیاز کاربران

 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

دامنه اینترنتی(Domain)

دامین یا دامنه (Domain) در واقع نامی است که وب سایت از طریق آن قابل دستیابی خواهد بود. در لغت به معنی «گستره» می‌باشد و در اینترنت به نامی اختصاصی گفته می‌شود که هر وب‌سایت برای تمایز و قابل دسترسی بودن نسبت به سایر وب‌سایت‌ها به خود می‌گیرد.

به طور کلی دامنه از دو بخش نام و پسوند تشکیل شده است.

 • نام دامنه بخشی است که گویای نام برند یا فعالیت شما بوده و آن را به دلخواه خود انتخاب می نمایید. انتخاب نام پرمعنا برای سایت یکی از مهمترین مراحل داشتن یک وب سایت مناسب می باشد.
 • پسوندهای مجاز و معتبر در واقع پسوندهایی می باشند که توسط کمیته مخصوص تایید و تصویب پسوندها یعنی ICANN تایید شده باشند. برای نمونه میتوان از پسوند های متداول com، org، ir، net  و نام برد.

ثبت دامنه خوب ظرایفی دارد که بی‌توجهی به آن‌ها می‌تواند به هویت آنلاین شما ضربه بزند. نام دامنه همانند لوگو و برند یک شرکت است که اگر درست انتخاب شود مردم آن را برای معرفی محصول خاص خواهند شناخت و در جذب مشتری آنلاین و بازاریابی موفق بسیار مؤثر خواهد بود. انتخاب نام دامنه مناسب، ساده، کاربرپسند، مختصر، به یاد ماندنی بسیار مهم بوده و همچنین در رتبه بندی (Ranking) نتایج جستجوی گوگل/ سئو (SEO) نیز تاثیر گذار می باشد.

گردآورنده:  طراحی سایت آراز سیستم


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

56-در alt تصاویر از تجمع کلمات کلیدی خودداری کنید. alt برای درج توضیح در مورد عکس است نه درج واژگانی که کسی با آنها ارتباطی برقرار نمی کند.

57-از شرکت ارائه دهنده ی خدمات میزبانی وب (هاستینگ) معتبر استفاده کنید. کندی و قطع شدن های مکرر سایت باعث کاهش رتبه ی شما در نتایج جستجو می شود.

58-همانطور که می گویند همه تخم مرغ ها را در یک سبد نچینید، در سئو نیز بر یک عبارت کلیدی تکیه نکنید و به فکر سایر عبارات مرتبط نیز باشید.

59-گوگل اشتباهات املایی و تایپی را تشخیص می دهد و کلمه صحیح را به کاربران توصیه می کند. پس روی سئوی کلمات حاوی اشتباه تایپی یا املایی کار نکنید و فقط بر کلمات صحیح تمرکز کنید.

60-بین استفاده از WWW در آدرس صفحات سایت و بدون WWW یک حالت را انتخاب کنید. برای گوگل فرقی نمی کند کدامیک، اما فقط یکی از این دوحالت باشد بهتر است، نه هر دو.


امتیاز کاربران

 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

تفاوت وب و سایت چیست؟

وب به فضای آنلاین متشکل از تمامی سایتهای اینترنتی گفته می شود. در واقع به مجموعه سایت های اینترنتی مختلفی که در سراسر جهان و با زبان های گوناگون و در جهت ساماندهی موضوعات و خدمات مختلف ایجاد  شده اند ، وب گفته می شود.

وب بستری از بهم پیوستن شبکه های کامپیوتری مختلف در جهت به اشتراک گذاری محتوا می باشد ، اما سایت ، یکی از واحدهای کوچک تشکیل دهنده این رسانه جهانی است. در حقیقت ، به بستر یا رسانه ای که وب سایت های اینترنتی بر روی آن قرار گرفته اند وب گفته می شود. محتویات سایت ها عموما بر روی کامپیوتری به نام سرور قرار دارد و مجموعه ای از سرورها، شبکه جهانی وب را تشکیل می دهند.

گردآورنده: طراحی سایت آراز سیستم


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

51-فقط از عکس های بهینه سازی شده برای وب استفاده کنید. در فتوشاپ در قسمت save for web and devices استفاده کنید. سایز و کیفیت را بهینه تنظیم کنید، نه زیاد!

52-لینک های نا سالم را شناسایی و اصلاح کنید. دقت کنید که هیچ لینکی در سایت شما یا به سایت شما خراب نباشد.

53-در مواردی که امکان ایجاد محتوای تکراری وجود دارد از تگ rel="canonical" استفاده کنید.

54-از تصاویر منحصر به فرد استفاده کنید. عکس هایی که خودتان گرفته اید یا تصاویر گرافیکی که خودتان ساخته اید و این شمایید که برای اولین بار آنها را در وب منتشر می کنید.

55-اگر در نام فایل عکس از کلمات انگلیسی مرتبط با موضوع عکس استفاده کنید بهتر است.


امتیاز کاربران

 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

وب سایت (website)چیست؟

طبق تعریف مایکروسافت، به  مجموعه ای از کامپیوترهای متصل به هم که با استفاده از لینک های ارتباطی با سرعت بالا به هم متصل شده اند سایت گفته می شود ولی در زبان ساده تر، یک وب سایت اینترنتی ، محیطی آنلاین است که اطلاعات و محتوای خود را ذیل یک دامنه مشخص، سامان دهی کرده و یا تحت آن دامنه ، خدمات و محصولاتی را ارائه می نماید. محتوای یک وب سایت اینترنتی می تواند متن ، عکس ، صوت ، تصویر ، فایل و یا سایر اطلاعات دیگر باشد.

هر وب سایت اینترنتی بر روی یک وب سرور ، راه اندازی می گردد. معمولا وب سایت های اینترنتی در یک موضوع خاص یا زمینه محدود فعالیت می کنند و در همان زمینه نیز شناخته می شوند.

با توجه به اهمیت زمان  و نیاز به سرعت بالای تبادل اطلاعات در دنیای کنونی و همچنین فراگیر شدن اینترنت،  امروزه طراحی وب سایت های اینترنتی ، جایگزین  سایر شیوه های اطلاع رسانی از قبیل کاتالوگ ، بروشور، تراکت گردیده اند.

 از طراحی وب سایت های اینترنتی و ایجاد آنها برای اهداف بسیار گسترده ای از قبیل معرفی، اعتبارسازی ، تبلیغات اینترنتی ، درآمدزایی ، اطلاع رسانی و غیره استفاده می گردد.

گردآورنده:طراحی سایت آراز سیستم


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

46-همیشه رتبه خود در نتایج جستجوی عبارات مختلف را رصد کنید. برای این منظور از سرچ کنسول گوگل و از اپ جت سئو استفاده کنید.

47-رتبه های خوب ممکن است غلط انداز باشند! اگر بازدیدکنندگان بیشتر منجر به فروش بیشتر نشود، رتبه ی برتر چه فایده ای دارد؟! پس سراغ عباراتی بروید که باعث افزایش فروش شما می شود.

48-برای محصولات یا کسب و کار خود سیستم امتیازدهی مطابق با استانداردهای گوگل داشته باشید و از مشتریان بخواهید به شما امتیاز دهند.

49-از Redirect 301 استفاده کنید. اگر صفحه ای را حذف یا URL را تغییر دادید،بدون استفاده از Redirect 301، همه ی فواید صفحه قبلی و لینک هایی که به آن داده شده بود را از دست خواهید داد.

50-صفحه خطای 404 خوبی را بر پا کنید. صفحه ای که باعث شود کاربران از مطالب دیگر سایت شما استفاده کنند و سایت را ترک نکنند.


امتیاز کاربران

 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

مفهوم سئو (SEOچیست؟

 Search Engine Optimization که به اختصار به آن سئو گفته میشود در واقع به معنای یک روند مناسب برای بهبود دید یک وب سایت یا یک صفحه وب در نتایج یک موتور جستجو است. معمولا وب سایتهایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدید کننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آوردند . سئوی یک سایت شامل موارد زیادی میشود که توسط موتور های جستجو بررسی و بازبینی می شود.

«سئو» به چگونگی کارکردن موتورهای جستجو و اینکه چه چیزی جستجو می‌شود، رسیدگی می‌کند،  همین‌طور کلمات کلیدی تایپ شده و اینکه کدام یک از موتورهای جستجو توسط مخاطبان مورد توجه قرار می‌گیرد را مورد بررسی قرار می‌دهد.  به طور کل «سئو» به معنی بهینه‌سازی سایت ، برای موتورهای جستجو است.

گردآورنده: طراحی سایت آراز سیستم


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

41-از روابط خارج از اینترنت خود برای کسب بک لینک در اینترنت استفاده کنید. تامین کنندگان، نوزیع کنندگان و سایر همکاران شما می توانند در سایت هایشان به شما لینک دهند.

42-بک لینک های رقبایتان را بررسی کنید و به دنبال راهی برای کسب بک لینک از منابع آنها نیز باشید.

43-هر صفحه ی شما باید حداقل در یک صفحه ی دیگر از سایت شما یا سایتی دیگر لینک شده باشد تا توسط گوگل بایگانی و رتبه بندی شود.

44-از صفحه اصلی به صفحاتی که برایتان اهمیت دارند حتما لینک مستقیم بدهید.

45-در صفحات داخلی نیز به صفحاتی با محتوای مرتبط لینک دهید.


امتیاز کاربران

 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

یک طراحی سایت شخصی یا کسب و کار به وب سایت هایی اتلاق می شود که مطالب موجود در آن ها شامل خصوصیات یک کسب و کار یا یک شخص باشد . هدف از راه اندازی این دسته از وب سایت ها معمولا برای ارائه اطلاعات یا سرگرمی می باشد . البته ناگفته نماند یکی از مهم ترین علل ساخت و طراحی اینگونه سایتها، انتقال و به اشتراک گذاری تجربیات شخص صاحب وب سایت و یا ارائه اطلاعات  به علاقه مندان و بازدیدکنندگان وب سایت می باشد .
از نظر تکنیکی این دسته از وب سایت ها، به طور معمول بخش فهرست بندی وب سایت ها به صورت پراکنده و جذاب برای مخاطبین می باشد ، هم چنین فهرست مربوط به محتوای درونی طراحی سایت هم چون اصالت ، رزومه ، بلاگ های خصوصی ، مجلات مجازی ، انواع کلیپ های صوتی ، تصویری و مواردی از این قبیل اشاره نمود . شمار بالایی از طراحی سایت های شخصی تنها از اطلاعاتی برخوردار می باشند که مورد علاقه شخص صاحب وب سایت می باشد اما برخی دیگر از این وب سایت ها از موضوعات مهم تر و با ارزش تری برخوردار می باشند .


طراحی وب سایت و عوامل ایجاد انگیزه :
زمانی که تکنولوژی های کد نویسی همانند HTML کاربرد چندانی نداشتند ایجاد یک حساب شخصی در رسانه های اجتماعی روشی آسان تر و به مراتب سریع تر برای ساخت یک صفحه شخصی به حساب می آمدند . از وب سایت های شخصی می توان برای معرفی یک شخص استفاده نمود ، تا کاربران و علاقه مندان بتوانند به سرعت به اطلاعات مورد نظر خود درباره وی دسترسی پیدا نمایند . علاوه بر موارد ذکر شده در وب سایت های شخصی مقدار انتقال اطلاعات و آزادی اطلاعات در مقایسه با رسانه های اجتماعی بسیار بیشتر می باشد و می توان چندین پروفایل شخصی در شبکه های اجتماعی را در وب سایت به همدیگر متصل کرد .


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

36-محتوای بیشتر و بیشتر، بازدید کننده ی بیشتر می آورد و فروش نیز بیشتر و بیشتر خواهد شد. هر چه تعداد صفحات پر محتوا و با کیفیت سایت شما بیشتر باشد بهتر است.

37-نویسنده مهمان; در وبلاگ ها و سایت های دیگر با لینک و نام خودتان مطلب بنویسید.

38-از روش های تبادل لینک و شبکه های لینک به هیچ وجه استفاده نکنید. گوگل شما را اسپم می کند و رتبه ی شما چنان افول می کند که جبران آن در کوتاه مدت ناممکن است.

39-سعی کنید بک لینک های شما از سایت ها و IP های مختلف باشد.

40-به دنبال بک لینک فقط برای صفحه اصلی نباشید! صفحات داخلی را نیز برای کسب رتبه در نتایج جستجوی عبارات کلیدی مختلف جدی بگیرید.


امتیاز کاربران

 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

به مقدار فضایی که از کامپیوتری قدرتمند متصل به شبکه ی اینترنت جهت نمایش اطلاعات توسط یک روش(سایت) جهت دسترسی همگان اجاره گردیده،  هاست (میزبان) می گویند و همچنین به شرکتهایی که این مقدار فضا را اجاره میدهند، شرکت هاستینگ می گویند.

شرکت های هاستینگ معمولا یک سری کامپیوتر قدرتمند را که وظیفه ی میزبانی (هاستینگ) و سرویس دهی به سرور سرویس دهنده را خواهند داشت اجاره و یا خرید می کنند و آنها را در یک محلی امن که کسانی دائما به وضعیت آنها رسیدگی میکنند نگه داری می کنند


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

31-محتوای کپی شده از سایت های دیگر را هرگز منتشر نکنید.

32-خودتان به دنبال این باشید که محتوای شما بهتر از محتوای رقبایی باشد که در صفحه اول گوگل هستند. اگر بهتر نیست پس چرا باید به چنین جایگاهی در جستجو برسد؟!

33-کاری کنید جستجوگران پس از مطالعه ی صفحه ای که به آن وارد شده اند، صفحات دیگر سایت را نیز مرور و مطالعه کنند.

34-با استفاده از ویدیو در محتوای صفحه فرود ، زمان حضور کاربر را افزایش دهید. ضمن این که از سایت های اشتراک گذاری ویدیو مثل، آپارات لینک و بازدید دریافت کنید.

35-محتوای تصویری مانند ویدیو، نمودارها و اینفوگرافیک ها در جذب لینک بسیار موثرند. مردم لینک اینگونه مطالب را بیشتر پخش و استفاده می کنند.


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

طراحی سایت استاتیک

 

سایت های استاتیک از اولین سایت هایی بود که طراحی شد. در وب سایت های استاتیک اطلاعات و محتویات وب سایت یکبار جمع آوری و طراحی می شود. تغییر در آنها باید توسط طراح وب سایت انجام گیرد. ویرایش سایت مورد نظر مشتری باید به گونه ای باشد که تغییراتی در ساختار سایت به وجود نیاوردوب سایت استاتیک بیشتر برای شرکت هایی که قصد حضور در اینترنت را دارند و تغییر در وب سایت آنها به چند مورد در ماه محدود می شود، مناسب است.

معمولا این روش طراحی سایت و بهینه سازی سایت از نظر اقتصادی هزینه اولیه کمتری نسبت به روش های دیگر طراحی وب سایت دارد. در این سایت کنترل پنلی وجود ندارد که بتوان با کمک آن سایت را مدیریت کرد و یا تغییراتی را در آن اعمال نمود. ویرایش سایت، ابتدا با توجه به ساختار طراحی شده برای صفحات و پس از هماهنگی های لازم، این اطلاعات توسط طراحان سایت قابل تغییر است. اگر تغییراتی را بخواهیم بر سایت استاتیک اعمال کنیم باید از طراح وب سایت کمک بگیریمسایت استاتیک از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد، به دلیل اینکه نمی توان اطلاعاتی را به سایت افزود و اگر قرار به ویرایش سایت باشد باید طوری باشد که ساختار اصلی سایت تغییر نکند.

  
آراز سیستم انواع وب سایت استاتیک را با طراحی گرافیکی زیبا و امکانات کامل، طراحی و راه اندازی می نماید . آراز سیستم بعد از طراحی و آپلود سایت ایستا شما می تواند طی قردادی جداگانه خدمات پشتیبانی بعد از آپلود را نیز به شما ارائه دهد.

 


 

 

موارد استفاده طراحی سایت استاتیک :

 

 • سایت های ثابت و کم هزینه

 

 • سایت هایی با طول عمر کم

 

 • کارفرمایان عجول

 

 • سایت های با تغیرات بسیار کم

 

 

 

فواید سایت های استاتیک:

 

      هزینه طراحی کم
     
  حجم پائین محتویات
      امنیت بالا

معایب سایت های استاتیک:

 

 • هزینه های به روز رسانی وب سایت

 

 • نبود امکانات مدیریتی

 

 • لزوم ارتباط با طراح سایت جهت بروز رسانی

  وقت گیر بودن اعمال تغییرات داخل سایت


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

26-از ابزار Analytics گوگل استفاده کنید تا آمار بازدیدکنندگان سایت و به ویژه مطالب پر بازدید از موتورهای جستجو را رصد کنید .

27-برای سایت و کسب و کار خود صفحه گوگل پلاس درست کنید. این کار در ایجاد اعتماد به وسیله گوگل موثر است و رتبه شما در جستجوهای محلی و مبتنی بر کاربر را نیز بهبود می دهد .

28-در کنار اهمیت به موتورهای جستجو برای جذب بازدیدکننده، حتما از منابع دیگرنیز استفاده کنید. جذب بازدید از وبسایت های مرتبط ، هم به کسب و کار شما کمک می کند هم برای سئو مفید است.

29-از ارائه ی محتوای کم و بی کیفیت پرهیز کنید. صفحات با محتوای ناقص و نامناسب که خواننده را اذیت کند و عملا چیز مفیدی به وی ندهد حتما به کاهش امتیاز سایت نزد گوگل می انجامد.

30-محتوای تکراری را حذف کنید. اگر محتوای یکسان یا خیلی مشابه در چند صفحه مختلف داشته باشید، ممکن است به جریمه شدن سایت شما توسط گوگل منجر شود.


امتیاز کاربران

 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

طراحی سایت فروشگاهی

ساده ترین تعریف فروشگاه اینترنتی ارائه خدمات و یا محصولات در مقابل پول الکترونیکی بر پایه بستر وب و اینترنت است. به فروشگاه اینترنتی نام های دیگری همچون فروشگاه الکترونیکی و یا فروشگاه آنلاین نیز نسبت می دهند.

 

 

      مزایای فروشگاه اینترنتی
     
بستری مناسب با سرعت و دقت بالا در تبادل اطلاعات 
     
حذف واسطه ها در بازار 
    
کاهش هزینه ها و در نتیجه ورود شرکت جدید و نوپا در عرصه رقابت 
     
خدمات پشتیبانی بهتر و کارآمدتر 
    
و بسیاری مزایای دیگر

ویژگی های فروشگاه اینترنتی
1-
معرفی محصولات و خدمات در سطوح نامحدود (شامل عنوان محصول، تصوير محصول، توضیحات و ...) 
2-
ثبت سفارش و سیستم رهگیری خرید توسط خریدار 
3-
امکان صدور فاکتور الکترونیکی 
4-
پرداخت اینترنتی (پرداخت آنلاین) توسط هر یک از کارت های عضو شتاب و همچنین پرداخت های غیر اینترنتی 
5-
جستجوی دقیق و چند سطحی میان محصولات 
6-
امکان ثبت نام اعضاء و خرید توسط عضوها و غير عضوها 
7-
سیستم گزارش گیری انعطاف پذیر (لیست خرید های یک عضو، لیست فروش یک محصول خاص در بازه زمانی مشخص و بسایری از گزارش های کارآمد دیگر(
   
اگر بخواهید محصولات و یا خدمات خود را از طریق بستر وب و اینترنت در معرض بازدیدکنندگان قرار دهید و نهایتاً فروش اینترنتی داشته باشید یکی از گزینه های  مطمئن برای شما سیستم فروشگاه اینترنتی  می باشد.


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

21-بخشی را به عنوان ویلاگ در سایت خود در نظر بگیرید که مطالب صمیمانه تری را با مشتریان در میان بگذارید .اما محتوای وبلاگ نیز نامرتبط با محصول و خدماتتان نباشد.

22-محتوا را برای متخصصان ننویسید که تخصص خود را به آنها ثابت کنید! مطالب باید آنقدر ساده و روان باشد که با عادی ترین افراد هم به راحتی ارتباط برقرار کند.

23-انتهای هر مطلب از مخاطبان دعوت کنید کاری انجام دهند. مثلا نظری بنویسید ، مطلب دیگری را ببینید و یا برای سفارش محصول و خدمات شما اقدام کنند.

24-سئوی داخلی و سئوی خارجی هر دو لازم است.

25-از ابزار گوگل search console استفاده کنید تا پیام ها و هشدارهای گوگل را دریافت کنید، عبارات کلیدی و رتبه سایت در جستجوها را ببینید و نیز لینک هایی که از دیگر سایت ها به شما داده شده است.


امتیاز کاربران

 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

طراحی سایت فلش

در دنياي پهناور وب زماني  كه شما با يك وب سايت فول فلش مواجه مي شويد، بازي رنگها، انيميشن مسحور كننده، سرعت بالا و كارآيي زياد... همه اينها در كنار هم باعث رويايي شدن شركت يا محصولات شما مي شود.این قبیل سایت ها اغلب برای معرفی محصولاتی که جنبه ظاهری آنها بسیار مهم می باشند به کار می روند و اغلب شرکت های بزرگ برای معرفی محصولات، سعی می کنند کاربران خود را به بازدید از نسخه تمام (فول) فلش سایت خود ترغیب نمایند. انواع سایت های تمام فلش شامل :

 

سایت تمام فلش استاتیک:  به این روش طراحی وب سایت، استاتیک می گویند زیرا اطلاعات آن می بایست توسط طراح وب که این سایت را برای اولین بار ساخته است انجام گیرد و کلمه استاتیک تنها بر جنبه محتوایی آن دلالت می کند نه ظاهر آن و یا انیمیشن های به کار رفته در آن. در این دسته از سایت ها پایگاه اطلاعات (Data Base) وجود ندارد و اطلاعات سایت به صورت ایستا (استاتیک) می باشد

 

سایت تمام (فول) فلش داینامیک:این نوع سایت ها تمامی مشخصات سایت های فول فلش را دارا می باشند، و در کنار آن اطلاعات موجود در این سایت ها توسط مدیران سایت قابل تغییر می باشدالبته ذکر این نکته ضروری است که دامنه تغییر اطلاعات این سایت ها در مقایسه با سایت هایی که از سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده می کنند محدودتر می باشد 

 


 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

16- تعداد کلمات در هر صفحه امار مشخصی ندارد برخی می گویند 1000 و برخی بیشتر ، در حالی که کمترش هم موفق بوده اند. پس شما فقط به فکر مفیدتر بودن محتوا برای کاربران باشید، مخصوصا نسبت به صفحات رقیب.

17- کد های HTML شما حتما صحیح باشند.

18- در هنگام لینک دادن به صفحات دیگر ، متن لینک حتما شامل توضیحاتی راجع به محتوای صفحه مقصد باشد.

19- متن لینک بهتر است بیش از 4 کلمه نباشد.

20- در مورد کلمات کلیدی تحقیق کنید ، از ابزارهای کمکی آماری استفاده کنید. انتخاب صحیح کلمات کلیدی مهم است و انتخاب غلط ، هدر دهنده ی زحمات شما میباشد. شما میخواهید افرادی را به سایت جذب کنید که با احتمال بیشتری مشتری محصولات و خدمات شما شوند.


امتیاز کاربران

 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

طراحی سایت داینامیک

به سایتی داینامیک گفته میشود که پویا باشد و جریان داشته باشد.طراحی سایت داینامیک به شدت میان کاربران محبوب است زیرا اعتبار بالایی در سئو گوگل دارد.

 طراحی سایت داینامیک چیست؟

به هر سایتی که دارای پنل مدیریت باشد و صاحب سایت به راحتی و بدون نیاز به معلومات کد نوبسی بتواند تغییرات مورد نظر خود را بر روی وب سایت اعمال نماید ، سایت داینامیک گفته میشود. تمامی سایت های طراحی شده توسط شرکت طراحی سایت آراز سیستم  با تعداد صفحات نامحدود میباشد.بدین معنی که صاحب هر سایت میتواند هر روز مقالات روز دنیا را که مریوط به حوزه فعالیتش میباشد را با خیالی آسوده بر روی وب سایت خود بارگزاری نماید.

ویژگی ها و مزایای طراحی سایت داینامیک توسط آراز سیستم:

 

 1. سیستم مدیریت محتوای کاملا فارسی که از پایه توسط متخصصان آراز سیستم توسعه داده شده است.
 2. استفاده از فناوری پیشرفته .NET مایکروسافت در برنامه نویسی و پایگاه قدرتمند SQL Server.
 3. رابط کاربری ساده و مناسب که تجربه کاربری راحتی را برای مدیر سایت در رسیدگی به امور بخش ها و مطالب مختلف سایت فراهم می کند.
 4. امنیت بالا و مطمئن.
 5. پشتیبانی مداوم و ارتقاء نرم افزار
 6. ایده آل برای سئو (ارتقاء سایت در موتورهای جستجو). آراز سیستم تضمین می کند تمام نیازمندی های یک مدیر سایت جهت بهینه سازی ساختار و محتوای سایت برای موتورهای جستجو در سیستم مدیریت محتوای سایت های داینامیک ما فراهم شده است و مدیر سایت هیچ دغدغه فنی از این لحاظ نخواهد داشت.

در صورت وجود هرگونه سوال و ابهام با همکاران فنی ما تماس گرفته و رایگان مشاوره دریافت نمایید.

 مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت مقالات مربوط به طراحی سایت

نکات سئو

11- کلمه کلیدی دیگر اثری در گوگل ندارد اما اگر هنوز استفاده میکنید ، کمتر از 48 کلمه باشند و بینشان حتما از کامای انگلیسی استفاده کنید.

12- از تگ های h1   تا h6  حتما استفاده کنید.

13- از alt در تصویر استفاده کنید و توضیحات مرتبط با تصویر را در آن بنویسید ، اما بیشتر از 12 کلمه نباشد.

14- از sitemap استفاده کنید. وجود نقشه سایت به ربات گوگل کمک میکند صفحات سایت را بهتر شناسایی کند و از صفحات جدید و آپدیت صفحات قدیمی مطلع شود.

15- بدنه اصلی سایت محتوا است.محتوا را برای کاربر بنویسید با هدف لذت و رضایت کاربر( محتوایی که کاربر را اقناع کند )